ضرورت توجه مردم به توصیه‌های وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری کرونا/ مردم از مسافرت‌های برون شهری خودداری کنند
1398/12/11
امام جمعه سنندج
ضرورت توجه مردم به توصیه‌های وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری کرونا/ مردم از مسافرت‌های برون شهری خودداری کنند
امام جمعه سنندج بر ضرورت توجه مردم به توصیه‌های وزارت بهداشت برای مقابله با بیماری کرونا تاکید کرد و گفت:‌ در صورت توجه به توصیه‌های پزشکان و وزارت بهداشت، این بیماری با کمترین تلفات در کشور از بین می‌رود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته سنندج بر ضرورت همکاری مردم با وزارت بهداشت و درمان برای مقابله و پیشگیری از ویروس کرونا تاکید و اظهار کرد: تلاش پزشکان، پرستاران و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی قابل تقدیر است و مردم و کسانی که به نحوی با ویروس کرونا مواجه شده‌اند همکاری لازم را با کادر درمانی داشته باشند.
امام جمعه سنندج افزود: در صورت توجه به توصیه‌های پزشکان و وزارت بهداشت، این بیماری با کمترین تلفات در کشور از بین می‌رود.
وی خاطرنشان کرد: برای مقابله با این بیماری همه باید نسبت به هشدارها و توصیه‌های علمی در مورد آن غافل نباشیم.
وی عمل به توصیه وزارت بهداشت مبنی بر خودداری از مسافرت‌های برون شهری از سوی مردم را ضروری خواند و اظهار کرد: شهروندان در زمینه ویروس کرونا هراس به خود راه ندهند اما نسبت به اطلاعیه و توصیه‌های دستگاه‌های مسوول به ویژه وزارت بهداشت بی‌توجه نباشند.
ماموستا رستمی از سواستفاده برخی افراد سودجو در احتکار اقلام بهداشتی مرتبط با ویروس کرونا انتقاد کرد و گفت: همه باید در مواقع بحرانی و بروز مشکلات با تعامل و همدلی در راستای رفع آن گام برداشته و نسبت به همنوعان خود احساس مسوولیت کنیم.
وی سواستفاده از موقعیت پیش آماده را کرونای بی‌رحمی نامید و تاکید کرد: باید در همه لحظات زندگی خداوند را ناظر اعمال خود دانسته و از دستورات پیامبر(ص) و آموزه‌های دینی تبعیت کنیم تا ضمن داشتن زندگی آرام، در قیامت نیز سعادتمند شویم.
گفتنی است؛ نماز جمعه این هفته در سروآباد، بانه، مریوان، قروه، سقز و برخی شهرهای دیگر کردستان براساس اعلام ستاد نماز جمعه و شورای افتا به منظور حفظ سلامت مردم اقامه نشد

آخرین کتاب ها