کمک 2.2 میلیارد تومانی خیرین کردستانی به محرومین/برپایی پایگاه‌ نیکوکاری در مرکز استان
1398/12/12
مدیرکل کمیته امداد کردستان
کمک 2.2 میلیارد تومانی خیرین کردستانی به محرومین/برپایی پایگاه‌ نیکوکاری در مرکز استان
مدیرکل کمیته امداد کردستان گفت: تعهد استان در بحث جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری سال گذشته 2 میلیارد تومان بود که مردم کردستان 2 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک کردند.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، محمدرسول شیخی‌زاده از برگزاری جشن نیکوکاری همزمان با هفته احسان و نیکوکاری در یک‌هزار مدرسه سطح استان خبر داد و اظهار کرد: هر ساله همزمان با هفته نیکوکاری و سالروز تشکیل کمیته امداد برنامه‌های مختلفی در سطح استان برگزار می‌شود.
وی اذعان کرد: برگزاری جشن نیکوکاری در یک‌هزار مدرسه سطح استان، مساجد و مصلی‌های برگزاری نماز جمعه و غیره از برنامه‌هایی است که برای این ایام در نظر گرفته شده است.
وی افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته ایجاد پایگاه‌های کمک‌های مردمی در سطح میادین اصلی شهرهای استان نیز همچون سال‌های گذشته هدف‌گذاری شده است.
وی با بیان اینکه برگزاری جشن نیکوکاری فرصتی است که با هدف کمک به خانوارهای نیازمند با توجه به سطح مختلف نیازمندی‌های آنان برگزار می‌شود، گفت: مردم نیکوکار و نوع دوست استان در جشن نیکوکاری سال گذشته 2 میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به صورت نقد و کالایی به نیازمندان و محرومین کمک کردند.
شیخی‌زاده اذعان کرد: تعهد استان در بحث جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری سال گذشته 2 میلیارد تومان بود که مردم کردستان 2 میلیارد و 200 میلیون تومان کمک کردند.
وی خاطرنشان کرد: تعهد کمیته امداد در بحث جمع‌آوری کمک‌های مردمی در جشن نیکوکاری امسال نیز براساس اعلام مرکز 2 میلیارد و 700 میلیون تومان است که امیدواریم شاهد تحقق و عملیاتی شدن این تعهد باشیم.
 به گفته مدیرکل کمیته امداد کردستان، ترویج کار خیر در جامعه یکی از مهم‌ترین اهداف کمیته امداد در برگزاری برنامه‌های مختلف است.
وی با تاکید براینکه اصراری به اهدای کمک‌ها حتما از طریق کمیته امداد نیستیم، عنوان کرد: هدف رساندن این کمک‌های مردمی به دست نیازمندان واقعی است، حتی اگر این کار از  طریق خود خیران صورت گیرد.
شیخی‌زاده به حمایت این نهاد از 68 هزار خانوار اشاره کرد و گفت: در حال حاضر بیش از 135 هزار نفر از نیازمندان و محرومین این استان از خدمات کمیته امداد امام بهره‌مند بوده و هیچ پشت نوبتی ورود به چرخه حمایت امداد استان نداریم.
وی از شناسایی نیازمندان و ایجاد بسترهای لازم برای کمک‌رسانی به آنان را از مهم‌ترین اولویت‌های کمیته امدادعنوان کرد و گفت: کمیته امداد امام خمینی با برنامه‌ریزی‌ و بهره‌گیری از ظرفیت‌ها سعی دارد به همه سرفصل‌ها و سطوح مختلف نیازمندی‌های مددجویان رسیدگی کند و این امر بدون کمک خیران امکان‌پذیر نیست.

آخرین کتاب ها