طرح «کرامت» در مدارس استثنایی کردستان برگزار می‌شود/ طرح کرامت مهم‌ترین شیوه برای آموزش مهارت‌های زندگی
1398/12/12
رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان کردستان
طرح «کرامت» در مدارس استثنایی کردستان برگزار می‌شود/ طرح کرامت مهم‌ترین شیوه برای آموزش مهارت‌های زندگی
رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان کردستان گفت: طرح کرامت در راستای تربیت ارزشی به‌ویژه ارزش‌های اخلاقی در ۳۳ مدرسه دوره ابتدایی استان کردستان اجرا می‌شود.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، خلیل رنجبر، اظهار کرد: طرح کرامت در راستای تربیت ارزشی به ویژه ارزش‌های اخلاقی و آموزش مهارت‌های زندگی در ۳۳  مدرسه دوره ابتدایی استان کردستان اجرا می‌شود.
وی افزود: ارتقای توانمندی‌های دانش‌آموزان برای زندگی فردی و اجتماعی متناسب با ارزش‌های اسلامی، زمینه‌سازی برای تقویت بینش و مهارت، تقویت روحیه و تکریم دانش‌آموزان از اهداف برگزاری این طرح است.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان بیان کرد: این طرح برای ۸۸۰ نفر از دانش‌آموزان با نیاز ویژه ذهنی، دارای آسیب بینایی، شنوایی، معلول جسمی - حرکتی، چند معلولیتی و طیف اُتیسم دوره ابتدایی اجرا می‌شود.
وی اظهار کرد: اهمیت آگاهی معلمان از مسائل روانشناختی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه با کمک به کاهش مشکلات و ناهنجاری‌ها باعث ارتقای اعتماد به نفس، ایجاد رابطه‌ای فعال و پویا، پرورش واعتلای آموزه‌های اخلاقی در آنان می‌شود.
رنجبر با بیان اینکه طرح کرامت مهم‌ترین شیوه برای آموزش مهارت‌های زندگی وارزش‌های اخلاقی به دانش‌آموزان است، اعلام کرد: معلم کارآمد و اثربخش با برقرای ارتباط صحیح تفاهم و دوستی را به دانش‌آموزان آموزش داده وآنان را برای ورورد به جامعه آماده می کند.
وی رسالت آموزش وپرورش را تقویت نگرش انسانی و ایجاد توانایی در افراد جامعه برای زندگی سالم وسازنده عنوان کرد و یادآور شد: معلمان می‌توانند با زبانی ساده روح وروان دانش آموزان را با پاکی‌ها، صداقت‌‌ها و ارزش‌های اخلاقی آشنا کنند.

آخرین کتاب ها