برگزاری کنگره منطقه‌ای شعر اهل بیت به تعویق افتاد
1398/12/12
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان
برگزاری کنگره منطقه‌ای شعر اهل بیت به تعویق افتاد
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان گفت: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا و رعایت سلامت مردم، زمان برگزاری کنگره منطقه‌ای شعر اهل بیت به تعویق افتاد.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام احمد حاتمیان روز یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: کنگره منطقه‌ای شعر اهل بیت قرار بود ۱۴ اسفند در سنندج برگزار شود که به دلیل شیوع ویروس کرونا برگزاری آن به زمان دیگری موکول شد که متعاقبا اعلام خواهد شد.
وی افزود: در راستای برگزاری این کنگره ۶۰ شاعر آئینی استان‌های کرمانشاه، ایلام، کردستان و آذربایجان غربی ۲۴۰ اثر به دبیرخانه این کنگره ارسال کردندکه ۲۲۰ اثر به مرحله داوری راه یافته است و چهار داور مطرح کشوری کار داوری و ارزیابی آثار را بر عهده دارند.
وی یادآور شد: آثار ارسالی به زبان‌های کُردی، فارسی و ترکی است و بیشترین آثار به ترتیب مربوط به استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، کرمانشاه و ایلام است.
حجت‌الاسلام حاتمیان هدف از برگزاری تعامل با شعرای اهل سنت در راستای اشاعه فرهنگ اهل بیت(ع) و حمایت از آثار آنها، ایجاد تقریب بین پیروان مذاهب اسلامی از طریق عواطف دینی، ایجاد بستر فرهنگی و هنری مناسب برای حضور اقوام و پیروان مذاهب اسلامی در تحکیم اخوت اسلامی و تقویت مشترکات دینی بین پیروان مذاهب اسلامی اعلام کرد.
وی به محورهای این کنگره نیز اشاره کرد و گفت: اشعار آیینی با موضوع اهل بیت(ع)، توصیف و شخصیت و جایگاه پیامبر گرامی اسلام(ص) و اهل بیت(ع)، بیان فضایل و مناقب اهل بیت(ع) به زبان شعر و ادب، بیان مشترکات دینی و اخوت اسلامی و آثار آن در تقویت و همگرایی اقوام و مذاهب از جمله محورهای این کنگره منطقه‌ای است.

آخرین کتاب ها