تک‌تک افراد جامعه در مبارزه با کرونا ویروس مسئول هستند
1398/12/15
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
تک‌تک افراد جامعه در مبارزه با کرونا ویروس مسئول هستند
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: شکست ویروس کرونا نیازمند عزم ملی است و تک‌تک افراد جامعه در مبارزه با این بلا که دامن جوامع جهانی را گرفته مسئول هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، حجت‌الاسلام حسن منتظری در نشست روسای دانشگاه علوم پزشکی استان با شورای افتای کردستان که مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به احتمالی که در انتقال این ویروس وجود دارد و اگر شیوع پیدا کند جمع کردن آن ممکن نیست پس باید از تمام ظرفیت‌ها برای پیشگیری از آن استفاده کرد.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور خاطرنشان کرد: شیوع این بیماری در اماکن عمومی و تجمع‌ها براساس نظر متخصصان امور بسیار بالا بوده از این رو باید از تمام توان برای حذف تجمع‌ها بهره‌ بگیریم.

حجت‌الاسلام منتظری گفت: نماز جمعه به عنوان یکی از تجمع‌های مهم در جوامع بشری در شرایط کنونی از منظر متخصصان علم پزشکی برای مردم خطرآفرین است از این رو باید با نگاه جدی از جهت فقهی هم در نگاه اهل سنت و هم نگاه شیعه برای این موضوع تصمیم‌گیری مناسبی صورت بگیرد.

وی اذعان کرد: از شورای افتای استان این انتظار را داریم که با توجه به تمام جوانب در این خصوص تصمیم‌گیری کنند.

مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اضافه کرد: حفظ سلامت جامعه و جلوگیری از شیوع این ویروس از اهمیت زیادی برخوردار است.

وی گفت: شکست ویروس کرونا نیازمند عزم ملی است و تک‌تک افراد جامعه در مبارزه با این بلا که دامن جوامع جهانی را گرفته مسئول هستند.

ایل بیگی دبیر شورای عالی افتای اهل سنت کردستان هم در این جلسه اظهار کرد: شورای عالی افتای استان ضمن توجه به موازین شرعی حفظ سلامت مردم را جزء مهم‌ترین اولویت‌های خود می‌داند.

وی تصریح کرد: هفته پیش شورای عالی افتا بنا به درخواست حوزه سلامت  در مورد نحوه دفن و غسل و تکفین اموات مشکوک به کرونا فتوایی صادر کرد که می‌توان گفت در طول تاریخ بی‌سابقه بوده است.

وی اذعان کرد: امروز مردم تا حدود زیادی حساس شده تا جایکه در برخی شهرهای استان مانند مریوان که از یک بافت اجتماعی کاملا مذهبی برخوردار است مراسم تدفین و ختم برگزار نمی‌شود.

وی خواستار فرهنگ‌سازی این حرکت‌ها با بهره‌گیری از توان و ظرفیت رسانه ملی و سایر رسانه‌ها شد و گفت: باید به نحوی مردم را متقاعد کنیم که خودشان در نماز جمعه هم شرکت نکنند تا از این بحران عبور کنیم.


آخرین کتاب ها