جهش تولید رونق اشتغال و بهره وری را به دنبال دارد/بازگشت واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید از خروجی‌های تحقق شعار سال گذشته است
1399/1/5
مصاحبه/ نماینده ولی فقیه در استان کردستان
جهش تولید رونق اشتغال و بهره وری را به دنبال دارد/بازگشت واحدهای تولیدی راکد به چرخه تولید از خروجی‌های تحقق شعار سال گذشته است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: جهش تولید در کنار رونق اشتغال و رفع بیکاری درآمد و بهره‌وری را بالا و جهش اقتصادی را تحقق می بخشد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، آیت الله سیدمحمد حسینی شاهرودی اظهار کرد: نام‌گذاری سال 99 با عنوان «جهش تولید» از سوی مقام معظم رهبری انتخابی دقیق است.
وی با بیان اینکه سال گذشته رهبر معظم انقلاب شعار رونق تولید را برای سال انتخاب کردند که این شعار نقش مهمی در تحقق رونق تولید ایفا کرد، گفت: در سال گذشته با برگزاری کارگروه‌ها و جلسات مختلف با تلاش بخش‌ها و دستگاه‌های متولی واحدهای تولیدی غیر فعال و راکد به چرخه تولید بازگشتند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: در بخش‌هایی که از نظر صنایع مختلف و مواد مورد نیاز به خارج از کشور وابسته بودیم با کلید خوردن تولید در کشور بسیاری از نیازها برطرف شد.
حسینی شاهرودی اضافه کرد: در سال گذشته در بخش‌های دانش‌بنیان نیز دستاوردهای خوبی در کشور بدست آوردیم و این روند باید با همان سرعت استمرار داشته باشد.
وی با بیان اینکه امسال در شرایطی نیستیم که با روال عادی و طبیعی حرکت کنیم، بنابراین باید حرکت و جهش بزرگی اتفاق افتد، گفت: انتخاب شعار امسال با عنوان جهش تولید با همین دیدگاه از سوی مقام معظم رهبری و برای ایجاد یک جهش و حرکت بزرگ در عرصه تولید تعیین شده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان افزود: البته تحقق شعار سال نیازمند عزم ملی و همگانی است همه باید در هر جایگاه و موقعیت با توجه به توانی که دارند به عملیاتی شدن این شعار کمک کنند.
حسینی شاهرودی نقش دولت در عملیاتی شدن شعار جهش تولید را تعیین کننده دانست و گفت: دولت باید زمینه‌ها و شرایط را برای عملیاتی کردن این شعار فراهم کند و مجلس نیز با بازنگری در قوانین و تصویب قوانین مناسب در کنار مردم و مسئولان به رونق تولید بیفزایند.
نماینده ولی‌فقیه در استان کردستان گفت: بدون شک رونق و توسعه بدون داشتن امنیت ممکن نمی‌شود چرا که امنیت نقش مهمی در توسعه و رونق هر جامعه دارد نقش نیروهای مسلح در این راستا بسیار تعیین کننده است.
حسینی شاهرودی بر برخورد جدی با قاچاق در ابعاد مختلف تاکید کرد و گفت: قاچاق یکی از موانع اصلی در مسیر جهش تولید است و اگر به صورت جدی با آن مقابله نشود جهش تولید با مشکل روبه‌رو می‌شود.
 به گفته وی، توجه به کاهش واردات غیرضروری نقش مهمی در رونق تولید دارد، چراکه واردات بی‌رویه و کنترل نشده، تولید داخل را مختل و در برخی موارد از بین می‌برد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: توسعه صادرات در رونق و جهش تولید نقش بسزایی دارد از این رو باید زمینه توسعه صادرات فراهم و تولیدکنندگان با توجه به نیاز بازار جهانی عزم خود را برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات فراهم سازند.
به گفته حسینی شاهرودی، باید زمینه عرضه و تقاضا وجود داشته باشد تا بتوان جهش اقتصادی را با توجه به نیاز داخلی و بیرونی بالا برد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با تاکید براینکه هزینه‌های تولید باید پایین آورده شود و هم‌سو با آن فرهنگ مصرف ایجاد شود، گفت: جهش تولید در کنار رونق اشتغال و رفع بیکاری درآمد و بهره‌وری را بالا می برد و در نتیجه جهش اقتصادی را تحقق می بخشد.
وی افزود: نقش بخش خصوصی در جهش تولید بسیار مهم است، سرمایه‌داران باید به توسعه سرمایه‌گذاری فکر کرده و مردم سرمایه‌های خود را در جهت مشارکت در تولید به میدان آورند.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها