رونق اقتصادی با جهش تولید تحقق پیدا می کند/آینده نگری ملاک اصلی انتخاب شعارهای سال از سوی رهبر است
1399/1/5
مصاحبه/ رئیس بزرگ اسلامی شهرستان سنندج
رونق اقتصادی با جهش تولید تحقق پیدا می کند/آینده نگری ملاک اصلی انتخاب شعارهای سال از سوی رهبر است
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت: رونق اقتصادی از مولفه های مهم در تحقق استقلال همه جانبه است و این مهم در سایه جهش و ارتقای تولید ممکن می شود.
ماموستا بهمنی اظهار کرد: خداوند درخلق انسان ها به دو بعد معنویت و جسمانی توجه کرده است، بعد معنویت انسان که احتیاج به تقویت روحانیت، تقویت به معنویت و بندگی است.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج تصریح کرد: برای اینکه بعد روحانیت انسان تقویت پیدا کند باید یاد خدا، راستی و صداقت را در راس زندگی خود قرار دهد.
وی اظهار داشت: بعد دیگر انسان عبارت از مادیات است در این بعد خداوند انسان را همانطور که خلق کرده نمی تواند به دنیا احتیاج نداشته باشد یکی از اهداف اولیا و انبیا در کنار ترویج توحید و تبلیغ دین سعی و تلاششان این بوده که اقتصاد را به صورت عدالت مند در بین آنها رونق بدهند.
وی عنوان کرد: توسعه اقتصاد و توسعه عدالت اقتصادی در بین بندگان از مهمترین مباحث مورد توجه پیامبران بوده است، اقتصاد در برخی مقاطع زمانی ترویج و توسعه پیدا می کند، اما در بین انسان ها به صورت مساوی تقسیم نمی شود.
وی گفت: مقام معظم رهبری با توجه به اشراف خاصی که بر وضعیت جهان به ویژه ایران دارد و با توجه به اینکه یکی از شعارهای اصلی انقلاب ایران استقلال است شعار چند سال اخیر را به این سمت و سو تعیین می فرمایند.
وی خاطرنشان کرد: هیچ جامعه و کشوری تا زمانی که به لحاظ اقتصادی مستقل نشود نمی‌تواند استقلال پیدا کند شاید خیلی از گروه ها و کشورها مانند کشور لیبی اعلام استقلال کنند، اما چون به لحاظ اقتصادی مستقل نبود خیلی زود از پا درآمدند.
وی با بیان اینکه استقلال ایران هم باید بر پایه و اساس اقتصاد باشد، گفت: اقتصاد ایران سال های سال وابسته به نفت بوده است، نفت نیز باید از سوی دیگران خریداری شود، بازار جهانی سال های سال روی نفت نوسانت بوده است این رویه اقتصاد کشورهایی که به نفت وابسته باشند را ویران می کند.
وی اذعان داشت: لذا مقام معظم رهبری با شعاری‌های مانند تولید ملی، رونق تولید ملی، جهش تولید و غیره به نوعی نقشه راه را برای مردم و مسئولان مشخص می‌کند اگر کشور ما در ابعاد مختلف معاد، نفت، پتروشیمی و صنایع غذایی، صنایع نساجی و غیره جهش پیدا کند قطعا هیچ تحریمی نمی‌تواند بر اقتصاد و استقلال آن تاثیرگذار بگذارد.
وی گفت: انقلاب اسلامی دارای یک بعد اندیشه الهی و ترویج این اندیشه در جهان است به همین دلیل دشمنان زیادی دارد لذا باید تولید کنندگان باید بیشتر به آن توجه کنند رونق تولید و در نتیجه اقتصاد است.
وی اضافه کرد: تولیدکنندگان باید با ارتقای سطح کمی و کیفی تولیدات مورد نیاز در بازارهای داخلی و جهانی زمینه را برای صادرات بیشت تولیدات فراهم و با این کار به رونق اقتصاد و اشتغال در کشور کمک کنند.
وی خاطرنشان کرد: باید در میدان مسابقه تولید تولیدکنندگان با تولیدات با کیفیت به نوعی عمل کنند که مردم گرایشی به استفاده از کالاهای خارجی نداشته باشند و حتی بازارهای خارجی را هم در دست بگیرند.
وی افزود: مسئولان نیز در راستای تحقق شعار سال با هدف رونق هرچه بیشتر تولید باید حمایت از تولید داخلی را با تسهیلگری در این مسیر و اتخاذ و اعمال مشوق‌های مختلف برای تولیدکنندگان فراهم سازند.
وی اذعان کرد: بانک ها نیز باید با پرداخت تسهیلات ارزان قیمت به گونه ای که بستر رونق و توسعه تولید در کشور فراهم شود ورود پیدا کرده و به نوعی یاور تولید به عنوان یکی از محورهای اصلی رشد اقتصادی در کشور باشند.
وی اظهار کرد: اینکه شعار سال گذشته تا چه میزان تحقق پیدا کرده بدون شک نیاز به یک کار کارشناسی شده و دقیق دارد.
وی تاکید کرد: اما در بحران اخیری که در بحث بیماری کرونا ویروس در جهان پیش آمده شاهدیم که با بهره گیری از ظرفیت تولید داخلی بخش زیادی از کمبودهایی که وجود داشت توسط تولید کنندگان و با حمایت بخش های مختلف تامین شد که این جلوه هایی از تحقق رونق تولید در کشور است.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها