مسابقه کتابخوانی مجازی برای دانشجویان شیعه و اهل سنت
1399/2/2
مسابقه کتابخوانی مجازی
مسابقه کتابخوانی مجازی برای دانشجویان شیعه و اهل سنت
دانشگاه مذاهب اسلامی اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» برای دانشجویان و کارکنان این دانشگاه در ایام تعطیلی کرونا و ترویج کتابخوانی نموده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین به نقل از دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت به منظور ترویج روحیه کتابخوانی و تشویق دانشجویان و کارکنان دانشگاه مذاهب اسلامی برای بهره مندی مفید از ایام خانه نشینی ناشی از بیماری کرونا و به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) این دانشگاه اقدام به برگزاری مسابقه کتابخوانی با محوریت کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» برای دانشجویان و کارکنان شیعه و اهل سنت نموده است.

ثبت نام در این مسابقه مجازی از ۲۸ فروردین ماه از طریق سایت Book.Mazaheb.ac.ir آغاز شده و دانشجویان و کارکنان در تمامی شعب دانشگاه می توانند تا ۱۸ اردیبهشت ماه نسبت به ثبت نام آنلاین و مطالعه این کتاب اقدام نمایند.

زمان برگزاری مسابقه، ۱۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۴ ظهر به صورت آنلاین در تهران و شعب دانشگاه مذاهب اسلامی در سنندج، زاهدان، بندرعباس، قم، گنبدکاووس و بوشهر در دو بخش دانشجویی و کارکنان از طریق سایت Book.Mazaheb.ac.ir خواهد بود.

سوالات این مسابقه از بخش های مقدمه + فصل اول، پیامبر اعظم صلوات الله علیه اجمعین و فصل دوم (صفحه۱ تا ۶۹) + فصل پنجم امام حسن علیه السلام(ص۱۱۳ تا ۱۳۹) + فصل هفدهم(۳۳۱ تا ۳۵۱) شامل ۲۵ سوال ۴ گزینه‌ای و بصورت آنلاین می‌باشد.

بیستم اردیبهشت‌ماه همزمان با میلاد امام حسن مجتبی(علیه‌السلام) به ۱۰ نفر از دانشجویان و ۳ نفر از کارکنان که بیشترین درصد پاسخ صحیح را داده‌ باشند، به وسیله قرعه‌کشی کارت هدیه ۲۰۰ هزارتومانی اهداء می‌شود.

این کتاب شامل ۱۷ فصل است که نحوه چینش عناوین فصل ها به ترتیب تاریخی زندگی ائمه(ع)، از دوران پیامبر اعظم (ص) تا دوره امام جواد (ع)، امام هادی (ع) و امام عسکری (ع) است که بیانات مقام معظم رهبری درباره این سه امام(ع) در یک فصل ارایه شده است. محتوای کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» به دنبال انتقال مفهومی متعالی از مسیر و مقصد زندگی مجاهدانه ائمه (ع) است و از این رو، این کتاب بیش از آن که یک کتاب تاریخی صرف باشد، یک فراتحلیل تاریخی است که به جای شرح و تفصیل وقایع زندگی ائمه (ع) نگاهی کل گرایانه به زندگی هر یک معصومین (ع) را با توجه به بستر تاریخی دوره مربوط و در راستای مقصود واحدی که همه این بزرگواران دنبال می کردند، ارایه می دهد. عنوان کتاب عینا برگرفته از کلام مقام معظم رهبری است و بیانگر نوع نگاه ایشان به زندگی سیاسی مبارزاتی ائمه است و علت این نامگذاری بردر مقدمه کتاب به تفصیل از بیانات ایشان تشریح شده است.

 


آخرین کتاب ها