معلم رکن اصلی توسعه هر جامعه است
1399/2/16
امام جمعه سنندج:
معلم رکن اصلی توسعه هر جامعه است
ماموستا فایق رستمی ضمن گرامیداشت هفته معلم اظهار کرد: دین اسلام ارزش والایی برای علم و دانش قائل شده و خداوند بارها در قرآن بر اهمیت توجه به این موضوع تاکید کرده است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا فایق رستمی ضمن گرامیداشت هفته معلم اظهار کرد: دین اسلام ارزش والایی برای علم و دانش قائل شده و خداوند بارها در قرآن بر اهمیت توجه به این موضوع تاکید کرده است.

وی با بیان اینکه خداوند خود عهده‌دار آموزش به پیامبران و انسان‌ها شد، گفت: پیامبر اکرم(ص) بزرگترین معلم جامعه بشریت هستند و تمام انسان‌ها را با اخلاق نیکو و صبر جمیل به اسلام دعوت فرمودند.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه معلم رکن اصلی توسعه هر جامعه است، تصریح کرد: بشریت امروز نیز از زیبایی‌های زندگی ایشان الهام می گیرد و معلمان دیروز و امروز به این نتیجه رسیده اند که علم بدون اخلاق نه تنها مؤثر واقع نمی شود بلکه پایدار نمی ماند.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) شاگردانی چون شهید مطهری‌ها(ره) تربیت کردند، اذعان کرد: سالروز شهادت شهید مطهری(ره) که خود پرورش یافتۀ مکتب اسلام ناب محمدی(ص) است به نام روز بزرگداشت مقام معلم در تقویم ایران اسلامی ثبت شده است.

وی در ادامه گفت: اکنون همه از جمله دانش آموزان و دانشجویان باید از فرصت استفاده کرده و برای کسب آگاهی در تمام زمینه‌ها و رشته‌های علمی گام بردارند.

امام جمعه سنندج علما و معلمان را چراغ روشنایی برای جامعه دانست و گفت: یک عالم می تواند جامعه و حتی کشوری را اصلاح و زمینه ارتقا آن را فراهم کند، بنابراین قدر علما و دانشمندان را باید دانست و از علم آنان برای توسعه هر چه بیشتر کشور بهره برد.

ماموستا رستمی داشتن هزاران دانشمند و متخصص در بخش های مختلف علمی را ناشی از توانمندی جوانان ایرانی عنوان کرد و گفت: جوانان باید برای جامعه مفید باشند و در راستای پیشرفت، آبادانی و رفع مشکلات موجود تمام همت خود را بکار گیرند.

وی بر لزوم عمل به علم و تلاش برای عملی کردن یادگیری‌ها تاکید کرد و اظهار داشت: شایسته یک جوان مسلمان نیست که از الگوهای غربی تبعیت کند و نسبت به رعایت شئونات اسلامی و فرهنگ غنی ایرانی بی‌توجه باشد.

امام جمعه سنندج با بیان اینکه علم تنها مربوط به مسائل دینی نیست، اضافه کرد: جامعه ای که دور از علم معنویت باشد، به سمت ضعف و زوال پیش می‌رود هر علمی که دفع جهل باشد مورد تاکید اسلام است

 


آخرین کتاب ها