ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی برای طلاب فارغ‌التحصیل قبل از شروع به کار
1399/2/16
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان تاکید کرد
ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی برای طلاب فارغ‌التحصیل قبل از شروع به کار
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان بر ضرورت برگزاری دوره‌های آموزشی برای طلاب فارغ‌التحصیل قبل از شروع به کار در شهر و روستاها تاکید کرد و گفت: کسب تجربه و آموزش‌های لازم ضمن ارتقای سطح توانایی مانع از بروز مشکل برای این طلاب در حین فعالیت در محل خدمت می‌شود.
 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شافعی نیوز، ماموستاحق پناه در مراسم هفته عقیدتی سیاسی و بزرگداشت سالروز شهادت استاد مطهری با حضور جمعی از مدرسین و مدیران و روحانیون مریوان در محل نماز خانه مرکز بزرگ اسلامی این شهرستان برگزار شد، ضمن تبریک روز معلم و روز کارگر و گرامیداشت یاد و خاطره استاد مطهر ی و هفته عقیدتی سیاسی، اظهار کرد: نقش تعلیم و تعلم در دیدگاه اسلام و قرآن تا آن حد اهمیت دارد که دین اسلام همواره بر آن تاکید داشته است.
به گفته وی، توسعه علم و علم‌آموزی در هرجامعه‌ای در حقیقت درگاه توسعه سایر بخش‌ها بوده از این رو در ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب به این موضوع اهمیت و توجه زیادی داده شده است.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان خاطرنشان کرد: به برکت نظام جمهوری اسلامی ایران امروز کشور ما از نظر جایگاه علمی در سطح بسیار بالایی قرار دارد.
وی در ادامه گریزی به فرامین مقام معظم رهبری (مدظله العالی)در خصوص گام دو انقلاب زد و اذعان کرد گفت: میطلبد در راستای رهنمودهای معظم له در مسیر گام دوم انقلاب تلاش مضاعف و بیشتری برای تبلیغ دین بصورت روش نوین داشته باشیم.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان اضافه کرد: باید کاستی‌های گذشته را با تلاش مضاعف جبران و یا اصلاح کنیم.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و اجرای طرح فاصله‌گذاری برای قطع این ویروس اذعان کرد: هرچند مدتی است که این بیماری و ویروس کرونا مانع برگزاری برنامه‌های مختلف شده است اما با استفاده از امکانات روز می‌توان در راستای تحقق آرمان‌های اسلام، دینی و انقلاب اسلامی تلاش کنیم.
ماموستا حق‌پناه کسب تجربه و شناخت کافی از مردم منطقه قبل از آغاز فعالیت را برای ماموستایان دینی ضروری خواند و گفت: در برخی موارد طلاب فارغ التحصیل جوان به مساجد شهر و روستا می‌روند، اما به دلیل عدم تجربه و بعضا دوری از مدرسین و پیشکسوتان دینی دچار مشکلات می‌شوند.
به گفته وی، برای جلوگیری از ایجاد مشکل طلاب فارغ‌التحصیل جوان قبل از شروع فعالیت در روستا و شهر باید در دورهای آموزش نحوه اداره و مدیریت یک روستا و یا محل انجام وظیفه اقدام کنند.
وی به برگزاری دوره‌های آموزشی در این راستا تاکید کرد و گفت: مرکز برزگ مریوان آمادگی لازم را برای برگزاری دروه‌های آموزشی برای طلاب جوان فارغ‌التحصیل شهرستان را دارد.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان مریوان اضافه کرد: نماینده ولی فقیه استان و مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور همواره بر توجه به برگزاری این دوره‌های آموزشی تاکید دارند و امیدواریم بتوانیم گام‌های مناسب را در این حوزه برداریم.
ماموستا حق‌پناه در ادامه به بحث تدریس طلاب اشاره کرد و گفت: مدت زمان و مکان مخصوص که برای تدریس و تعلیم طلبه در نظر گرفته شده مختص طلبه است و استاد نباید به امورات دیگر از جمله پاسخ به سوالات شرعی به وسیله حضور ارباب رجوع و یا تلفنی اقدام کند.
وی تصریح کرد: طلبه ای که پذیرش می‌شود باید شرایط مفاد آیین نامه شورای برنامه ریزی را داشته باشد و خلاف آن عمل نکند تا هم مدرس و هم طلبه دچار مشکل نشوند.
انتهای پیام/

 


آخرین کتاب ها