همدلی و همبستگی امت اسلام از برکات ماه رمضان است/مهمترین وظیفه مسلمانان در ماه رمضان، خودسازی در پرتو خداشناسی است
1399/2/16
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در گفتگو با تقریب:
همدلی و همبستگی امت اسلام از برکات ماه رمضان است/مهمترین وظیفه مسلمانان در ماه رمضان، خودسازی در پرتو خداشناسی است
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه ماه رمضان، ماه روزه داری، نزول قرآن، تقوا و پرهیزگاری و... است، تأکید کرد: مهمترین وظیفه مسلمانان در ماه رمضان، مسئله خودسازی در پرتو خداشناسی از راه روزه گرفتن و نزدیکی به خداوند متعال است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان،مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در گفتگو با خبرنگار  خبرگزاری تقریب، پیرامون فضیلت های مبارک رمضان اظهار داشت: در قرآن کریم بر این ماه پرکت بسیار تأکید شده است؛ این ماه مبارک، ماه روزه داری، نزول قرآن، تقوا و پرهیزگاری و… است؛ مسلمانان با انجام فرایض دینی در این ماه به یک همبستگی و همدلی بزرگ در احیای فضائل اخلاقی می‌رسند.

وی افزود: یکی از سنت های رایج بین مذاهب اسلامی و فرق مختلف در ماه مبارک رمضان، تلاوت قرآن کریم است و همانطور که می‌دانید قرائت قرآن کریم در این ماه معادل ثواب قرائت کل قرآن در سایرماه ها است، باید گفت مهمترین وظیفه مسلمانان در ماه رمضان، مسئله خودسازی در پرتو خداشناسی از راه روزه گرفتن و نزدیکی به خداوند متعال است.
حجت الاسلام منتظری با اشاره به اهمیت‌ ماه مبارک رمضان تصریح کرد: خداوند متعال این ماه را به خود اختصاص داده‌اند ومی‌فرمایند،«الصَّوْمُ لِی وَ أَنَا أجْزَی بِه‏» خود اجر و پاداش آن را می دهم؛ همانطور که می‌دانید قرآن کریم در این ماه نازل شده است و مسلمانان با آغاز این ماه پر برکت در مساجد و اماکن مختلف روزی یک جزء از کلام الله را می‌خوانند، تلاوت قرآن کریم علاوه بر ثوابی که دارد، موجب بهرمندی انسان در زندگی می شود و با عمل کردن به دستورات آن از همه مشکلاتی که در جوامع بشری وجود دارد، رهایی پیدا می‌کند.
وی در پایان با اشاره به دو آیه کاربردی از سوره های ممتحنه و هود که در قرآن آمده است، اظهار داشت: دستور صریح قرآن این است که جوامع اسلامی، مسلمانان جهان، علما و سران کشورهای اسلامی باید به این آیات توجه کنند و بدانند زمانی که به دشمنان قرآن و ستمگران اعتماد می کنند، نتیجه آن اعتماد، عذاب الهی است؛ بنابراین در این چند آیه به برنامه های سیاسی، عقدیتی و نظامی مسلمانان و جوامع اسلامی اشاره می‌شود که به عنوان یک وظیفه مهم قلمداد شده و برای رسیدن به سعادت دنیا و آخرت باید به آن عمل و از دستورات قرآن پیروی کنیم.
منبع:  سایت تقریب
انتهای پیام/


آخرین کتاب ها