رمضان فرصتی برای بندگی خالصانه و بریدن از قیدوبند زندگی است/ضد انقلاب منتظر پاسخ دندان‌شکن سبزپوشان سپاه باشد
1399/2/21
امام جمعه دهگلان
رمضان فرصتی برای بندگی خالصانه و بریدن از قیدوبند زندگی است/ضد انقلاب منتظر پاسخ دندان‌شکن سبزپوشان سپاه باشد
امام جمعه دهگلان گفت: حکمت و فوائد روزه ماه مبارک رمضان می‌توان به بیداری قلب و دوری از غفلت و رسیدن به مقام مراقبت شود و همچنین این ماه فرصت خوبی برای بندگی خالصانه و رهایی از قیدوبند زندگی و بریدن از مشغله‌ها و وصل شدن به رحمت الهی است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های پرفیض نماز جمعه دهگلان، با اشاره به فضایل ماه مبارک رمضان اظهار کرد: خداوند متعال ماه مبارک رمضان را بعنوان یک فرصت نفیس در بین سایر ماه‌ها قرار داده است.

امام جمعه دهگلان گفت: ماه رمضان، ماه نزول قرآن و ماه هدایت بندگان و از نشانه‌های عظمت الهی است.

وی افزود: براساس آنچه در حدیثی نقل شده است هرکس روزه ماه رمضان را به جا آورد در حالیکه ایمان به ثواب آن داشته و قصدش از روزه رضایت خدا باشد گناهان گذشته‌اش مورد عفو و بخشش الهی قرار می‌گیرد.

ماموستا محمدی اذعان کرد: از حکمت و فوائد روزه ماه مبارک رمضان این است که می‌توان به بیداری قلب و دوری از غفلت و به مقام مراقبت رسید و همچنین این ماه فرصت خوبی برای بندگی خالصانه و بریدن از مشغله‌ها و وصل شدن به رحمت الهی است.

وی اضافه کرد: دوری از طاعات و واجبات سبب قساوت قلب می گردد و روزه ماه مبارک رمضان موجب تهذیب و تزکیه نفس و پاک شدن از ناپاکی‌های درونی می‌شود.

ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه‌های این هفته به موضوع کمک به فقراء و مستمندان در ماه مبارک رمضان اشاره کرد و گفت: ماه مبارک رمضان موجب محبت، تعاون بیشتر و دستگیری و دلجویی از فقراء و مستمندان است که بحمدالله در این ماه مبارک و باتوجه به مشکلات اقتصادی جامعه و همچنین بیکاری قشری بزرگی از جامعه بخاطر شیوع ویروس کرونا طرح کمک مومنانه که فراخوان مقام معظم رهبری بود و با کمک سپاه پاسداران، بسیجیان مخلص و سایر ادارات و نهادهای خدمتی همچون کمیته امداد و بهزیستی و سایر نهادها تشکل‌ها و عموم مردم متدین و با خرید و جمع‌آوری اقلام غذایی و بهداشتی سبب عزتمندی و دستگیری از فقراء و مستمندان جامعه بوده که جای تشکر وتقدیر دارد.

ماموستا محمدی در بیان اخیر از خطبه‌ها به مشکلات جامعه در باب تهدیدات شیوع بیماری کرونا اشاره و بیان کرد: مردم متدین ما اهل اخلاق و گذشت بوده و در این ایام با مشارکت با نهادها و ادارات در گندزایی و ضدعفونی کردن محلات و خیابان‌ها نشان دادند که واقعا اهل همکاری ودغدغه شهر و امنیت جانی و روانی جامعه را دارند.

وی ضمن تقدیر از همکاری مردم در این مدت، از کسانی هم که اجاره‌بهای خانه و مغازه‌های خود را به مستاجران بخشیدند، گفت: این نوع از خودگذشتگی و ایثار جای افتخار و بالندگی دارد.

ماموستا محمدی گفت از سایر صاحبخانه و مغازه‌دارها هم می‌خواهیم با توجه به مشکلات اقتصادی و معیشتی مستاجران از افزایش اجاره‌ خانه و مغازه خودداری کنند و با ایثار و از خودگذشتگی موجب رحمت و عطوفت در جامعه شوند

وی در ادامه شهادت سه تن از فرماندهان و پرسنل خدوم سپاه استان در منطقه عمومی شهرستان دیواندره توسط عناصر گروهک‌های معاند و مخل امنیت را محکوم کرد و اظهار داشت: این نوع عملیات‌ها ناجوانمردانه و تروریستی است که توسط ایادی استکبار صورت می‌گیرد.

امام جمعه دهگلان تصریح کرد: بر این حقیقت باور داریم که امروزه جمهوری اسلامی و نظام مقدس انقلاب اسلامی در کمال وحدت و یک‌رنگی در حال پیشرفت است.

وی تاکید کرد: قطعا سبزپوشان سپاه کردستان جواب داندان‌شکنی به این گروهای معاند خواهند داد.
گفتنی است  نماز جمعه این هفته تنها در دهگلان و آن هم با رعایت اصول بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار گردید.

 


آخرین کتاب ها