روز قدس یوم الله فراموش نشدنی در ذهن مسلمانان جهان است
1399/3/1
علما و روحانیون شهرستان مریوان طی بیانیه ای؛
روز قدس یوم الله فراموش نشدنی در ذهن مسلمانان جهان است
علما و روحانیون شهرستان مریوان طی بیانیه ای ضمن تبریک روز قدس و محکوم کردن رژیم صهیونیسم اعلام کرده اند: . روز جهانی قدس از عوامل مهم تاثیرگذار در جهان اسلام بوده و در ذهن مسلمانان جهان هرگز فراموش نخواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ائمه جمعه و جماعت منطقه،امام جمعه و شورای افتا، طلاب و مدرسین حوزه های علمیه منطقه، پایگاه بسیج طلاب و مرکز بزرگ اسلامی مریوان با صدور بیانیه‌ای ضمن تبریک روز جهانی قدس از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.
متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:
قدس شریف در نگاه وحی و مسلمانان به دلیل وجود مسجد الاقصی از ارزش والای برخوردار است جایگاه پر برکت و محل زندگی و بعثت انبیا الهی، نخستین قبله مسلمانان و به ویژه جایگاه معراج آسمانی حضرت رسول اکرم (ص) است. امروز قدس شریف نخستین قبله مسلمانان و نوار غزه از دست صهیونیستها مورد ظلمی عظیم واقع شده و انسانهای آزاده و غیرتمند را غمی بزرگ فرا گرفته است. مردم مظلوم فلسطین چشم انتظار اقدام اساسی مسلمانان برای رهایی از دست صهیونیستها هستند.
به درستی امروز تلاش اجانب وصهیونیسم برای ایجاد تفرقه میان مسلمین مشهود است و لازم است مسلمانان هوشیار  باشند که وحدت کلمه حفظ شود.
روز جهانی قدس که به فرمان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ( ره) برای حمایت از مردم ستم دیده و آواره فلسطین درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان نامگذاری گردید که چندین دهه است آشکارا جلو چشم تمام جهانیان و کسانی که دم از حقوق بشر و آزادی خواهی می زنند مردم مظلوم فلسطین را مورد ظلم، ستم و تجاوز قرار می دهند. روز جهانی قدس از عوامل مهم تاثیرگذار در جهان اسلام بوده و در ذهن مسلمانان جهان هرگز فراموش نخواهد شد.
 با توجه به وضعیت جهان و شیوع بیماری کرونا و لزوم رعایت نکات بهداشتی وظیفه هر مسلمانی است در حد توان خود، به هر نحو ممکن با استفاده از رسانه های اجتماعی و فضای مجازی حمایت خود را از مردم مظلوم ستمدیده فلسطین اعلام نمایند.
 لذا ما علمای شهرستان مریوان از اقشار مختلف مردم می خواهیم امروز که رژیم اشغالگر صهیونیسم با سوء استفاده از وضعیت خاورمیانه و تقویت گروه های تروریستی و تکفیری منطقه، اقدام به ترور و بمباران خانه های مردم  بی دفاع می نماید و مسئولین و مدافعان حقوق بشر حتی یک بار در طول تاریخ نشده است که این همه جنایت را محکوم و یا درباره آن اظهار نظری ساده داشته باشند، با اعلام حمایت از مردم مسلمان فلسطین، انزجار خود را از استکبار جهانی در رسانه ها ملی و محلی و با صدور دست نوشته و بیانیه در فضای مجازی در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان، اعلام می نمائیم .

آخرین کتاب ها