بیانیه علما و روحانیون شهرستان سروآباد در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و روز جهانی قدس
1399/3/1
بیانیه علما و روحانیون شهرستان سروآباد در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و روز جهانی قدس
علما و روحانیون شهرستان سروآباد در حمایت از مردم مظلوم فلسطین و روز جهانی قدس طی بیانیه ای تاکید کردند: جنبش مقابله با ظلم در امت اسلامی به اذن خداوند متعال به زودی به روز موعود خود که روز پیروزی مستضعفان بر مستکبران است، خواهد رسید.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

روز قدس میراث گرانبهای بنیانگذار فقید جمهوری اسلامی ایران و نشانی از عمق دور اندیشی و هوشمندی امام خمینی(ره) است که بیانگر اعتقاد به ضرورت وحدت و انسجام ملت‌های مسلمان در برابر زورگویان و صهیونیسم است فلسطین یک سرزمین اسلامی است که رنج یک قرن اشغال توسط کفار را بر شانه می کشد و فریاد "یا للمسلمین" ملت فلسطین به رساترین وجه بلند است و لبیک گویان این فریاد چشم در راهند.

 روز قدس، لبیکی بلند به این نصرت طلبی ملت فلسطین است، روز قدس، یادآور تکلیفی برای ملل مسلمان نسبت به فلسطین است که فرمود: (وَ لَنْ يَجْعَلَ اللَّهُ لِلْکافِرينَ عَلَي الْمُؤْمِنينَ سَبيلاً )
 روز قدس، روز استجابت دستور و رسول خداست که فرمان داد: (يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ)
ما جامعه طلاب و روحانیون شهرستان سروآباد ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام خمینی(ره) و همه شهدای راه آزادی فلسطین، از از این مردم غیور حمایت می کنیم تا مرهمی باشد بر زخم‌ها و جراحت‌های این ملت ستمدیده و مظلومان جهان.

 روز قدس یاد‌آوری توطئه‌های بین‌المللی علیه ملت فلسطین است؛ توطئه‌هایی که با کاشت غده سرطانی اسرائیل در قلب جهان اسلام ایجاد شده است. صهیونیست‌ها و قدرت‌های بزرگ جهان به محض اینکه پیشرفت امت اسلامی را مشاهده کردند، با انفجار مناطق مختلف جهان اسلام و ریختن خون مسلمانان و غارت اموال و نفت آنان سعی کردند جلوی آنان را بگیرند. اما در این فضا که قتل و ویرانگری بر همه جا خیمه زده است، شاهد ندای عزتمندانه جمهوری اسلامی ایران برای مقابله با تمام این چالش‌ها و همچنین پایداری ملت فلسطین هستیم که شهدای بسیاری را در انتفاضه سوم مسجد الاقصی تقدیم کرده‌اند. ما همچنین شاهد ندای ملت‌های مسلمان و همه آزادگان جهان هستیم که در مناسبت‌های مختلف هر سال به ویژه روز جهانی قدس، فریاد می‌زنند تا اعلام کنند مسئله فلسطین هنوز در قلب‌ها زنده است و ظلم‌هایی که در حق امت اسلامی روا داشته می‌شود به هیچ وجه از یادها فراموش نخواهد شد.

در پایان ما علمای شهرستان سروآباد اطمینان داریم که همه این حرکات دشمن علیه انسانیت با شکست مواجه خواهد شد و حمایت خودمان را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می نماییم ، هر چند این توطئه ها ممکن است زمانی به پیروزی برسد اما نمی‌تواند در آن روز که ارزش‌های انسانی بر ظلم و نژادپرستی و دشمنی فائق آمده‌اند، پیروز شود کما اینکه جنبش مقابله با ظلم در امت اسلامی به اذن خداوند متعال به زودی به روز موعود خود که روز پیروزی مستضعفان بر مستکبران است، خواهد رسید.

آمین والحمد لله رب العالمین

ائمه جمعه وجماعت و شورای افتا ومرکزبزرگ اسلامی شهرستان سروآباد


آخرین کتاب ها