بیانیه علما و روحانیون شهرستان سنندج مبنی بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین و روز جهانی قدس
1399/3/1
بیانیه علما و روحانیون شهرستان سنندج مبنی بر حمایت از مردم مظلوم فلسطین و روز جهانی قدس
ائمه جمعه و جماعت منطقه ،شورای روحانیت ومرکز بزرگ اسلامی سنندج به مناسبت روز جهانی قدس بیانیه ای صادر کردند.

متن بیانیه به شرح ذیل می باشد:

القدس لنا  (قدس متعلق به مسلمانان است)

قدس شریف در نگاه وحی و مسلمانان به دلیل وجود مسجد الاقصی از ارزش والای برخوردار است. جایگاه پر برکت و محل زندگی و بعثت انبیا الهی، نخستین قبله مسلمانان و به ویژه جایگاه معراج آسمانی حضرت رسول الله (ص) است. امروز قدس شریف نخستین قبله مسلمانان ونوار غزه از دست صهیونیستها مورد ظلمی عظیم واقع شده و انسانهای آزاده و غیرتمند را غمی بزرگ فرا گرفته است. مردم مظلوم فلسطین چشم انتظار اقدام اساسی مسلمانان برای رهایی از دست صهیونیستها هستند.

به درستی امروز تلاش اجانب وصهیونیسم برای ایجاد تفرقه میان مسلمین مشهود است و لازم است مسلمانان هوشیار  باشند که وحدت کلمه حفظ شود .

روز جهانی قدس که به فرمان معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی ( ره) برای حمایت از مردم ستم دیده و آواره فلسطین درآخرین جمعه ماه مبارک رمضان نامگذاری گردید که چندین دهه است آشکارا جلو چشم تمام جهانیان و کسانی که دم از حقوق بشر و آزادی خواهی می زنند مردم مظلوم فلسطین را مورد ظلم و ستم  وتجاوز قرارمی دهند.

 روز جهانی قدس از عوامل مهم تاثیر گذار در جهان اسلام بوده و در ذهن  مسلمانان جهان هرگز فراموش نخواهد شد، با توجه به وضعیت جهان و شیوع ویروس کرونا ولزوم رعایت نکات بهداشتی وظیفه هر مسلمانی است در حد توان خود به هر نحو ممکن با استفاده از رسانه های اجتماعی و فضای مجازی حمایت خود را مردم مظلوم ستمدیده فلسطین اعلام نماید  .

 لذا ما علما و شورای روحانیت شهرستان سنندج از اقشار مختلف مردم می خواهیم امروز که رژیم اشغالگر صهیونیسم با سوء استفاده از وضعیت خاورمیانه وتقویت گروهای تروریستی وتکفیری منطقه اقدام به ترورو بمباران خانه های مردم  بی دفاع  می نماید و مسئولین و مدافعان حقوق بشر حتی یک بار در طول تاریخ نشده است که این همه جنایت را محکوم ویا درباره آن اظهار نظری ساده داشته باشند با اعلام حمایت از مردم مسلمان فلسطین،  انزجار خود را از استکبار جهانی در رسانه ها ملی و محلی و با صدور دست نوشته و بیانیه در فضای مجازی درآخرین جمعه از ماه مبارک رمضان اعلام می نمائیم  .

ائمه جمعه و جماعت منطقه ،شورای روحانیت  ومرکز بزرگ اسلامی سنندج


آخرین کتاب ها