قدس محور جدی در وحدت امت اسلامی است
1399/3/3
نماینده ولی فقیه در استان کردستان:
قدس محور جدی در وحدت امت اسلامی است
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: فلسطین و قدس محور جدی در وحدت امت اسلامی هستند.به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین ،  آیت‌الله سیدمحمد حسینی‌شاهرودی، اظهار کرد: فلسطین و قدس یکی از محورهای بسیار مهم در بحث وحدت اسلامی هستند، چراکه مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان بوده و معراج پیامبر مکرم اسلام از آن نقطه اتفاق افتاده است.
وی خاطرنشان کرد: امروز تمام مسلمانان جهان بر این مسئله که اسرائیل غاصب و فلسطین مظلوم است معتقد هستند و بر همین اساس در کنفرانس‌های وحدت اسلامی که طی سالهای متمادی برگزار شده نیز به این موضوع توجه شده است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان تصریح کرد: فلسطین و قدس محور جدی در وحدت امت اسلامی هستند و شاید یکی از مهمترین دلایلی که امام امت آخرین جمعه ماه رمضان را به نام قدس نام‌گذاری کرد نیز همین موضوع باشد.
حسینی‌شاهرودی افزود: از تندروترین گروه‌های مذهبی تا گروه‌های معتدل همه نسبت به فلسطین متفق القول بوده و امروز بسیاری از کشورهای مسلمان برادروار جبهه مقاومت را که تاثیرات بسیار زیادی دارد تشکیل داده‌اند.
امام خمینی حتی قبل از پیروزی انقلاب به موضوع فلسطین اهمیت می دادند
وی به نقش امام امت در احیای مسئله فلسطین هم گریزی زد و اظهار کرد: نقش اساسی در این رابطه را امام راحل ایفا کردند، امام خمینی(ره) حتی قبل از پیروزی انقلاب هم به موضوع فلسطین اهمیت می‌دادند و همان زمان اجازه داده بودند از سهم خمس و امام برای فلسطین هزینه شود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: امام فرمودند« مسئله فلسطین مسئله اسلام است» و توجه بسیار به این موضوع داشتند تا جایکه آخرین جمعه ماه رمضان را به عنوان روز قدس تعیین کردند.
قدس به یک موضوع جهانی تبدیل شده است
حسینی‌شاهرودی افزود: الان بعد از  41 سال از انتخاب آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس از سوی امام راحل قدس به یک موضوع جهانی تبدیل شده و بسیاری از آزادیخواهان جهان خواستار نابودی اسرائیل هستند.
وی گفت: انتخاب روز قدس از سوی امام خمینی(ره) در کنار اینکه بستر تشکیل جبهه مقاومت را فراهم کرد نفرت جهانی از صهیونیست و استکبار را به دنبال داشته است.

انتخاب روز قدس در کنار فراهم کردن زمینه تشکیل جبهه مقاومت نفرت جهانی از صهیونیست را به دنبال داشته است
 
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه امروز خود یهودی‌ها علیه صهیونیست قیام و تظاهرات می‌کنند، خاطرنشان کرد: ایستادگی امام راحل اجازه نداد که مسئله فلسطین به فراموشی سپرده شود و الان به جایی رسیده که مردم غزه و حماس در برابر اسرائیل کفایت و آنها را ضعیف کرده است.
بزرگداشت روز قدس پیام جدی برای اسرائیل است
حسینی‌شاهرودی اضافه کرد: بزرگداشت روز قدس پیام جدی برای اسرائیل است، قدس برای مسلمانان فراموش شدنی نیست حتی اگر به خاطر شیوع یک ویروس امکان حضور فیزیکی برای حمایت از مردم فلسطین نداشته باشیم اما از طریق دیگر مردم فریاد ظلم ستیزی خود را به دشمنان اسلام می‌رسانند.
وی گفت: امروز مردم آزادی خواه و ظلم ستیز ایران اسلامی با راه اندازی هشتگ‌های متعدد، کاشت نهال و غیره فریاد ظلم ستیزی خود را بلندتر از سال‌های قبل به گوش جهانیان می‌رسانند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به عدم امکان برگزاری راهپیمایی روز قدس به دلیل شیوع کرونا ویروس، افزود: همه وظیفه داریم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های مختلف انزجار خود را از استکبار جهانی و رژیم صهیونیست آدم‌کش اعلام کنیم.
نباید اجازه دهیم مسئله فلسطین کمرنگ شود
حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه نباید هیچ وقت اجازه دهیم مسئله فلسطین کمرنگ شود، گفت:  آتش به اختیاری که رهبر معظم انقلاب فرمودند، باید امروز مد نظر قرار دهیم و هرکس هرچه در توان دارد بکارگرفته و نقش خود را در این راستا ایفا کند.
وی گفت: اگرچه امکان اجتماع بزرگ برای محکوم کردن رژیم آدم کش به صورت فیزیکی به واسطه شیوع کرونا ویروس را نداریم؛ اما همانگونه که کرونا سبک زندگی جدیدی را بر ما تحمیل کرد یک سبک جدید از مبارزه علیه اسرائیل را در روز قدس امسال خلق خواهیم کرد.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها