خدمت به مردم مهم‌ترین ویژگی روحانیون اهل سنت کردستان است
1399/3/3
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج
خدمت به مردم مهم‌ترین ویژگی روحانیون اهل سنت کردستان است
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج گفت:روحانیون استان کردستان همواره در راستای دشمن‌ستیزی، ظلم‌ستیزی و ایستادگی در برابر مزدوران جنایتکار ضدانقلاب و گروه‌های تکفیری تلاش کرده و خدمت به مردم را مهم‌ترین وظیفه خود می‌دانند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین ، ماموستا اقبال بهمنی دز یادواره شهدای روحانی رمضان استان کردستان که با حضور مسئولان، روحانیون و مسئولان فرهنگی در تپه شیخ محمدباقر سنندج برگزار  شد با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی اظهار کرد: خداوند بزرگ درباره شهدا فرموده، گمان و فکر نکنید آنهایی که در راه خداوند متعال شهید شده‌اند مرده‌اند بلکه آنها زنده و در مقابل خداوند بزرگ دارای جایگاه و مقام بزرگی هستند.
وی خاطرنشان کرد:  وقتی نخستین قطره خون شهید روی زمین می‌ریزد، تمام گناهانشان بخشیده و بهشت برین برای آنها گذاشته می‌شود.
وی عنوان کرد: شهید جان، روح و روان خود را اهدا می‌کند، ارزشمندتر از جان چیز دیگری نداریم و این فصیلت بزرگی‌ست که به نقل از بزرگان دین و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل، افرادی که به درجه شهادت می‌رساند گل سر سبد جامعه و با فضیلت جامعه هستند.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج خاطرنشان کرد: در ماه مبارک رمضان 4 نفر از روحانیون برجسته استان کردستان به درجه رفیع شهادت رسیدند.
وی به رسالت روحانیون  اهل سنت اشاره و اظهار کرد: روحانیون استان کردستان همواره در راستای دشمن‌ستیزی، ظلم‌ستیزی و ایستادگی در برابر مزدوران جنایتکار ضدانقلاب و گروه‌های تکفیری تلاش کرده و خدمت به مردم را مهم‌ترین وظیفه خود می‌دانند.
وی افزود: ماموستا ملا علی جلالی‌زاده که مبارزات خود را با جدیت تمام علیه طاغوت در منطقه ژاورود شروع کرد؛ و در آن زمان با ارسال نامه‌ای به بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام راحل(ره) حمایت خود را از انقلاب اسلامی اعلام و با خواندن این نامه در رادیو و تلویزیون بسیاری از توطئه‌های ضد انقلاب خنثی شد.
وی بیان کرد: ماموستا شیخ‌الاسلام در کردستان و ایران دارای جایگاه بزرگی بود اما دشمنان با نام دین و افراطی‌گری از جایگاه و تأثیرگذاری سخنرانی‌های این عالم برجسته احساس خطر کردند و ایشان را در 27 رمضان در شب قدر سال 88 به شهادت رساندند.
ماموستا بهمنی گفت: ملا برهان عالی نیز همواره با خطبه‌های آتشین خود در مسجد قبا و صدا و سیمای مرکز کردستان و تأثیرگذاری در مناطق کردستان، موجب روی آوردن جوانان به سمت دین، تقوا، آئین اسلام و مذهب امام شافعی شده بود چرا که این عالم برجسته در راستای وحدت و تقریب مذاهب تلاش می‌کرد، اما دشمنان ناجوانمردانه ایشان را به شهادت رساندند.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج یادآور شد: مرحوم شهید ماموستا ملامسلم جلالی‌زاده سنبل مقاومت، علم و درایت بودند که دشمنان

آخرین کتاب ها