شهدای روحانی ماه رمضان مظلوم‌ترین شهدای کردستان هستند
1399/3/3
امام جمعه سنندج
شهدای روحانی ماه رمضان مظلوم‌ترین شهدای کردستان هستند
امام جمعه سنندج گفت: شهدای روحانی ماه رمضان از مظلوم‌ترین شهدای استان کردستان هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، ماموستا فایق رستمی در یادواره شهدای روحانی رمضان استان کردستان که با حضور مسئولان، روحانیون و اقشار مختلف مردم در تپه شیخ محمدباقر سنندج برگزار شد یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی را گرامیداشت و اظهار کرد: توصیف بزرگی و عظمت شهدا در کلام نمی‌گنجد و بهترین توصیف و تعریف را خداوند در مورد جایگاه و منزلت شهدا بیان‌ کرده است.
به گفته وی، شهدای انقلاب اسلامی پیام دفاع از حیثیت، ناموس، آب و خاک، اعتقاد، معنویت،  شرف، کرامت، دین و ...را به سوی همه بشریت ارسال کردند و هیچ‌گاه یاد و راهشان فراموش نمی‌شود.
امام جمعه شهر سنندج با بیان اینکه براساس آیات قرآن کریم اجر و پاداش بازماندگان شهدا کمتر از شهادت نیست، عنوان کرد: اگر پدران، مادران و فرزندان شهید صبر و استقامت نداشتند، قطعاً به این اقتدار و عظمت کنونی نمی‌رسیدیم.
وی خاطرنشان کرد: شهدای روحانی ماه مبارک رمضان از مظلوم‌ترین شهیدان استان کردستان بودند.
وی گفت: ماموستا شیخ‌الاسلام عالم برجسته‌ در راستای ارشاد، راهنمایی مردم، سنگر عبوبیت، توحید و خداپرستی را تبلیغ می‌کرد و سرمایه و استادی گرانمایه برای استان و کشور بود و ماموستا ملا برهان عالی که در مسجد قبای سنندج با آن بیانات شیوا که جز خداوند کسی نمی‌تواند آنها را توصیف کند بی‌رحمانه به شهادت رسیدند.
ماموستا رستمی با بیان اینکه خداوند شهادت علما را با شهادت همه ملائک و فرشته‌های آسمانی در یک مرتبه قرار داده است اضافه کرد: حق‌تعالی نور قرآن را در دل علما گذاشته و این نشان از درجه و ارزش علما در پیشگاه خداوند بزرگ است.
وی افزود: طبق فرموده خداوند  علما و شهیدان در روز قیامت شفاعت می‌کنند، بنابراین باید ادامه‌دهنده راه این بزرگمردان باشیم.
وی تصریح کرد: آیات و نشانه‌های خداوند در دل‌هایی‌ است که صاحب علم، شرف و کرامت بوده و یقیناً همه اهل زمین و آسمان برای اهل علم طلب مغفرت می‌کنند.
وی در پایان گفت: هر چی در این دنیا از آبادانی، آرامش و آسایش داریم به برکت علما و ماموستاهای آئینی است.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها