آزادسازی فلسطین مستلزم وحدت تمامی کشورهای اسلامی است
1399/3/3
امام جمعه دهگلان در خطبه های این هفته :
آزادسازی فلسطین مستلزم وحدت تمامی کشورهای اسلامی است
امام جمعه دهگلان گفت: برخی از کشورها از جمله عربستان، بحرین و امارات علی‌رغم انتقادات وسیع جهانی، در حال عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند در حالیکه آزادسازی اسرائیل مستلزم وحدت همه کشورهای اسلامی است.


ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های نماز جمعه دهگلان اظهار کرد: قدس متعلق به اسلام و مسلمین است و رژیم غاصب و نامشروع اسرائیل با کمک استکبار جهانی و غفلت مسلمانان این سرزمین پاک را تصرف نموده است.

به گفته امام جمعه دهگلان، وحدت بین مسلمین و کشورهای اسلامی و استفاده از ظرفیت‌های جهان اسلام در قضیه فلسطین و قدس شریف می‌تواند در آزادسازی فلسطین نقش بسیار عظیمی را ایجاد کند.

وی اضافه کرد: برخی از کشورهای اسلامی عربی از جمله عربستان، بحرین و امارات علی‌رغم انتقادات وسیع جهانی، در حال عادی‌سازی روابط با اسرائیل هستند که جای تاسف دارد و این روابط‌سازی که بیشتر جنبه فرهنگی دارد بسیار خطرناک و تبعات و عواقب خطرناکی را بدنبال دارد.

ماموستا محمدی ادامه داد: نظام مقدس انقلاب اسلامی پس از استقرار، مساله قدس و فلسطین را جزو اولویت‌های سیاست خارجی دیپلماسی خود قرار داده و هر ساله در جمعه آخر ماه مبارک رمضان راهپیمایی روز قدس در مملکت اسلامی ما باشکوه و نشاط بسیاری اجرا می‌شود.

امام جمعه دهگلان در ابتدای خطبه‌های نماز جمعه به موضوع نصرت و یاری اسلام اشاره و بیان داشت: امروزه وظیفه ما است که به دین عمل نموده و نگذاریم دین مغلوب افراد فاسد و نالایق شود.

وی عنوان کرد: امروزه جنگ علیه اسلام است و ما در تمام جبهه‌های مادی، معنوی، فرهنگی، اقتصادی و عقیدتی در حال جهادیم.

به گفته ماموستا محمدی، کمک به دین خدا و رسالت پیامبر، قرآن و اسلام وظیفه همگی ما است، اگر ما یاری‌دهنده دین خدا باشیم خداوند در دنیا ما را ثابت‌قدم و در آخرت رستگار خواهد نمود

آخرین کتاب ها