افزایش ۷۵ بیمار جدید به شمار مبتلایان به کرونا در کردستان
1399/3/3
افزایش ۷۵ بیمار جدید به شمار مبتلایان به کرونا در کردستان
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان خبرداد و آمار مبتلایان از ابتدا تا کنون را ۲ هزارو ۳۹۴ مورد عنوان کرد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین و به نقل از خبرگزاری فارس ؛ فرزین رضاعی در گفت‌و‌گویی،  ضمن اشاره به شناسایی ۷۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در کردستان، اظهار کرد: از ابتدای شیوع کروناویروس در استان تا پیش از ظهر امروز تعداد  ۲ هزار و ۳۹۴ بیمار مبتلای قطعی شناسایی شده است.  

وی تصریح کرد: در سنندج ۷۶۶ نفر، سقز ۴۷۱  نفر، بانه ۲۵۴ نفر، قروه ۲۰۶ نفر، دیواندره ۱۷۷ نفر، مریوان ۱۴۴ نفر، کامیاران ۱۲۸  نفر، بیجار ۱۲۵ نفر،  دهگلان ۹۴  نفر و سروآباد ۲۹ نفر مبتلای قطعی به کروناویروس هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان عنوان کرد: از ابتدا تاکنون تعداد کل آزمایشات انجام گرفته برابر هشت هزار و ۵۲۶  نمونه است که از این تعداد ۲ هزار و ۳۹۴ مورد مثبت، ۵ هزار ۹۹۲ مورد منفی و ۱۴۰ مورد اعلام نشده است.

رضاعی همچنین از بهبودی یک هزار و ۳۲۶ بیمار مبتلا به کرونا در استان خبر داد و گفت: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی و رعایت اصول بهداشتی تا قطع زنجیره این ویروس مهلک استمرار یابد.

وی با بیان اینکه تاکنون ۱۴۶ نفر در استان بر اثر ابتلا به کرونا فوت شده‌اند، افزود: از این تعداد ۳۶ نفر در سقز، ۳۲ نفر در سنندج، ۱۹ نفر در قروه، ۲۰ نفر در بانه، ۱۵ نفر در کامیاران، ۹ نفر در بیجار، ۷ نفر در مریوان، ۵ نفر در دیواندره و ۳ نفر در دهگلان  به دلیل ابتلاء به کروناویروس جان‌باخته‌اند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل‌های مرتبط دفن شده‌اند.

انتهای پیام

آخرین کتاب ها