مجلس مسیر حرکت دولت و ملت را مشخص می‌کند/مجلس راهگشای مشکلات دولت و ملت است
1399/3/11
امام جمعه دهگلان
مجلس مسیر حرکت دولت و ملت را مشخص می‌کند/مجلس راهگشای مشکلات دولت و ملت است
امام جمعه دهگلان گفت: مجلس شورای اسلامی مسیر حرکت دولت و ملت را مشخص می‌کند و جای امید مردم و راهگشای مشکلات اساسی دولت و ملت است
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه های نماز جمعه امروز در مسجد جامع دهگلان اظهار کرد: خداوند متعال در قرآن کریم در ذم کسانیکه اهل طغیان وسرکشی هستند ومادیات ودنیا را بر آخرت ترجیح می‌دهند میفرماید(فاما من طغی واثرالحیاه الدنیا فان الجحیم هی الماوی.
وی تصریح کرد: در روایت از پیامبر نقل شده که می فرمایند « از این بیم دارم که امتم گرفتار پیروی از شهوات، پرخوری، نزدیک شدن به شهوات حرام و گمراهی تبعیت از هوای نفس شوند.
وی خاطرنشان کرد: غفلت و بی‌خبری، کفر و بی‌ایمانی، بدترین گمراهی‌ها، انحراف از راه حق، سقوط از مقام انسانیت، محرومیت از دوستی و ولایت الهی و اعراض از معجزات وتکذیب انبیای الهی از پیامدهای خطرناک تبعیت از هوای نفس از منظر قرآن کریم است.
به گفته وی، پیامبر مکرم اسلام می فرمایند« هیچ یک از شما اهل ایمان نخواهید بود مگر هوای نفس وتمایلات نفسانی خود را موافق شریعت وآنچه من برای آن مبعوث شده ام متمایل کنید».
ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه‌ها به موضوع جایگاه مجلس شورای اسلامی اشاره وبیان کرد: جایگاه مجلس رفیع ومجلس محل اراده مردم است.
وی خاطرنشان کرد: مجلس شورای اسلامی مسیر حرکت دولت وملت را مشخص می‌کند و جای امید مردم و راهگشای مشکلات اساسی دولت و ملت است.
وی تصریح کرد: انتخاب دکتر قالیباف به عنوان یک فرد کارآمد، ارزشی، انقلابی ومدیر جای امیدواری و دلخوشی را به جامعه تزریق کرد.
وی افزود: امیدواریم مجلس و نمایندگان وکیل مردم باشند نه وکیل دولت و با نظارت بر عملکرد مسولین ورصد خدمات، کاستی‌ها ومشکلات وهمچنین ارائه راهکار درست ودوری از حزبگرایی در جهت رفع مشکلات باشند.
وی تصریح کرد: نمایندگان مردم در مجلس باید با تدوین قوانین درست و راهگشا در راستای رفع مشکلات خصوصا در حوزه‌های اقتصادی و رفع فقر و بیکاری ودر جهت عزتمندی مردم حرکت نمایند.
ماموستا محمدی در بخش پایانی خطبه‌های این هفته به شهادت ۳ مرزبان در مرز سردشت اشاره کرد و گفت: شهادت ۳ مرزبان توسط اشرار مسلح در منطقه مرزی سردشت توسط عوامل تجزیه طلب وشرور جای تاسف دارد.
وی ضمن تسلیت شهادت این ۳ مرزبان شهید به خانواده‌های معظم شهدا گفت: این حملات کور وناجوانمردانه با هدف ایجاد ناامنی از سوی دشمنان انجام می‌گیرد.
انتهای پیام/

 


آخرین کتاب ها