امام جعفر صادق(ع) در علوم دینی، تفسیر و فقه متبحر و مسلط بودند
1399/3/31
امام جمعه اهل سنت قروه
امام جعفر صادق(ع) در علوم دینی، تفسیر و فقه متبحر و مسلط بودند
امام جمعه اهل سنت قروه گفت: امام جعفر صادق(ع) در علوم مختلف از جمله علوم دینی، تفسیر و فقه متبحر و مسلط بودند
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا نوری شهادت امام جعفر صادق(ع) را تسلیت گفت و اظهار کرد: امام جعفر صادق(ع) موسس مذهب جعفری هستند و شخصیتشان از صدق و صداقت لبریز بود.
وی خاطرنشان کرد: براساس آنچه نقل شده بیش از ۴ هزار نفر در مکتب ایشان تلمذ می کردند و در حقیقت تلاش ها و مکتب امام صادق(ع) مانع از تحریف دین اسلام شد.
امام جمعه اهل سنت قروه با بیان اینکه اگر امام صادق(ع) و مکتب ایشان نبود دین به این صورت که الان به دست ما رسیده نمی رسید، خاطرنشان کرد: امام جعفر صادق(ع) معدن علم بودند و دانش وافر ایشان موجب شده بود انسان های جویای علم زیادی گردشان جمع شوند و از دریای علم و آگاهی این امام همام سیراب شوند.
وی با تاکید براینکه امام جعفر صادق(ع) در علوم مختلف از جمله علوم دینی، تفسیر و فقه از تبحر و تسلط زیادی برخوردار بودند خاطرنشان کرد: صبر و استقامت یکی از بارزترین ابعاد شخصیتی امام صادق(ع) و روش ایشان عمل کردن به بندبند قرآن‌کریم بود.
وی خاطرنشان کرد: امام جعفر صادق(ع) با درایت و موقع شناسی کامل، از فضای سیاسی دوران خود برای بیان احکام دین و افزایش محبت مردم به اهل بیت(ع) استفاده حداکثری کرد.

 


آخرین کتاب ها