استقامت در راه دین بزرگترین درس مکتب امام جعفر صادق(ع) است
1399/3/31
امام جمعه موقت سنندج
استقامت در راه دین بزرگترین درس مکتب امام جعفر صادق(ع) است
امام جمعه موقت سنندج گفت: استقامت در راه دین بزرگترین درس مکتب امام جعفر صادق(ع) است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا معروف خالدی با تسلیت شهادت امام جعفر صادق(ع) به امت اسلام به ویژه مردم متدین کردستان، اظهار کرد: استقامت بزرگترین درسی است که می توان از امام جعفر صادق(ع) گرفت.
وی تصریح کرد: سراسر زندگی این امام همام استقامت بود امام جعفر صادق(ع) در آن زمان در برابر اذیت و آزار طایفه بنی‌امیه با صبر و استقامت ایستاد و این بهترین الگو برای تمام مسلمانان است.
وی خاطرنشان کرد: امام جعفر صادق(ع) با بصیرت شناسی که داشتند مسئله تبلیغ و تربیت انسان ها را در راس کار قرار دادند و با تربیت مبلغین که شمارشان از ۴ هزار نفر گذشت اجازه ندادند دین اسلام به خطر بیفتد.
وی افزود: حضرت امام جعفر صادق(ع) مانند خورشید در آسمان شریعت و امامت بودند انسان بزرگی که با تربیت هزاران شاگرد در حوزه های مختلف جهان اسلام را نجات داد.
وی با بیان اینکه پیشوایان چهار مذهب اهل سنت از شاگردان ایشان بوده اند، گفت: ابو حنیفه به عنوان یکی از پیشوایان مهم چهار مذهب اهل اسنت دو سال در کلاس ایشان تلمذ کردند و فرمودند: اگر نبود این دو سال« از لحاظ روحی، فکری و دینی هلاک می شدم».
وی اضافه کرد: حضرت ابو حنیفه انسانی بودند که تمام زندگی خود را به دنبال کسب علم بود و این فرموده ایشان نشان از تاثیرگذاری درس و کلام امام جعفر صادق(ع) بوده است.
وی در ادامه محبت و مودت نسبت به اهل بیت و نزدیکان پیامبر(ص) را از دستورات دین اسلام دانست و خاطرنشان کرد: در اهمیت جایگاه ائمه اطهار همین بس که خداوند تبارک و تعالی در قرآن کریم انسان ها را به محبت به پیامبر و اهل بیت ایشان فرمان می دهد.
وی در پایان تصریح کرد: حرکت در مسیر و راه و روش بزرگان دین تنها راه نجات و رستگاری است از این رو همه باید در مسیر گام برداریم.
انتهای پیام/

 


آخرین کتاب ها