فضل وعلم امام صادق(ع) مثال زدنی بود/زمان شناسی از ویژگی‌های اصلی امام جعفر صادق(ع) بود
1399/3/31
عضو شورای افتای اهل سنت کردستان
فضل وعلم امام صادق(ع) مثال زدنی بود/زمان شناسی از ویژگی‌های اصلی امام جعفر صادق(ع) بود
عضو شورای افتای اهل سنت کردستان با بیان اینکه فضل و علم امام صادق(ع) بر ارباب علم و دانش پوشیده نیست، گفت: ابوحنیفه، رئیس مذهب حنفی که امروز در جامعه اسلامی بیشترین پیرو را دارد از امام صادق(ع) به عنوان فقیه ترین انسانی نام می برد که در زندگی دیده است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا حیدر مصطفوی با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) به تمام مسلمانان جهان اظهار کرد: امام صادق(ع)، ششمین امام از امامان اهل‏بیت رسول ‏الله(ص) هستند که کنیه ‏شان ابوعبدالله بوده و پدرشان امام محمدباقر(ع)، فرزند امام زین‏ العابدین(ع) پسر امام حسین‏ بن علی‏ بن ابی‏طالب است.
وی خاطرنشان کرد: پنج مذهب فقهی به نام‏های حنفی، شافعی، حنبلی، مالکی و جعفری در جهان اسلام وجود دارد که مذهب جعفری منسوب به جعفر‏بن محمد الصادق(ع) است.
وی با تاکید براینکه فضل و علم امام صادق(ع) بر ارباب علم و دانش پوشیده نیست و زمان شناسی از ویژگی‌های اصلی ایشان بود، اذعان کرد: ابوحنیفه، رئیس مذهب حنفی که امروز در جامعه اسلامی بیشترین پیرو را دارد از امام صادق(ع) به عنوان فقیه‏ ترین انسانی نام می برد که در زندگی‏ دیده است.

وی گفت: امام صادق(ع) مانند اجداد طاهرین خود تمام عمرش را در راه ارشاد و رستگاری امت اسلامی و بالا بردن سطح علمی جامعه بشری سپری نمود و دلسوزانه با پیروی از رهنمود‏های جدش رسول خدا(ص) در هدایت مردم کوشید و ارادت اهل سنت به ایشان بر پایه مستندات بسیار است.
ماموستا مصطفوی خاطرنشان کرد: این امام والا مقام آن چنان جایگاه علمی و معنوی بالایی داشته اند که تمامی مذاهب اسلامی خودشان را شاگردان مکتب ایشان می دانند و بزرگان مذاهب اهل سنت در این راستا با اظهارات خویش بر این مهم تاکید کرده اند.
وی گفت:
ماموستا مصطفوی با بیان اینکه سخنان و نصایح حکیمانه‏ زیادی از آن حضرت به ارث مانده است، اظهار داشت: امروز این میراث ارزشمند اسلامی، مایه افتخار مسلمانان در جهان است و نه ‏تنها مسلمانان، بلکه همه بشریت می‏ توانند گفتار و کردار این امام مسلمانان را سرمشق زندگی خود قرار دهند.
وی با بیان اینکه اهل سنت ارادت زیادی به ائمه اطهار و اهل بیت دارند، افزود: در کتاب‏های اهل سنت افزون بر ذکر فضایل اهل‏ بیت(ع)، امام جعفر‏بن محمد الصادق(ع) با عناوین و عباراتی بزرگ و پرمعنا توصیف‏ شده است.
وی افزود: این اوصاف و عناوین حاکی از جلالت و بزرگواری ایشان در نسب و حسب است و بر مقام فوق‏ العاده‏ی معنوی و علمی این امام دلالت دارد.

 


آخرین کتاب ها