همکاری جامعه روحانیون سقز با ستاد مقابله با کرونا قابل تقدیر است/ورود روحانیون به حساس‌سازی مردم در مورد خطرات شیوع کرونا
1399/4/3
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز:
همکاری جامعه روحانیون سقز با ستاد مقابله با کرونا قابل تقدیر است/ورود روحانیون به حساس‌سازی مردم در مورد خطرات شیوع کرونا
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز گفت: همکاری جامعه روحانیون سقز با ستاد مقابله با کرونا قابل تقدیر است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا نقیبی در جلسه استانی دفاتر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان‌های استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان و مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد: شهرستان سقز وضعیت قرمز و نامناسب از شروع ویروس کرونا را نسبت به سایر شهرستان های استان تجربه کرد.
وی با ابراز همدردی با خانواده‌هایی که به واسطه شیوع این ویروس عزیزانی را از دست داده‌اند گفت: متاسفانه 6 نفر از روحانیون شهرستان سقز نیز به علت ابتلا به این ویروس جان خود را از دست دادند که برای آنان طلب مغفرت و آمرزش داریم.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز اضافه کرد: در این مدت روحانیون شهرستان سقز و روستاهای توابع این شهرستان با توجه به پرتکل بهداشت و درمان همکاری خوبی با بهداشت و درمان و سایر نهادها داشتند که جا دارد از همکاری تک‌تک آنها تقدیر کنیم.
وی افزود: همزمان با شیوع این ویروس و براساس دستور ستاد کرونا تمام مساجد و‌ نماز جمعه و جماعت در این شهرستان با همکاری بسیار مناسب جامعه روحانیون تعطیل شد.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز گفت: به واسطه همکاری خوبی که روحانیون با بهداشت و درمان داشتند تا به امروز ادارات و مسئولان مرتبط با موضوع کرونا هیچ گلایه ای از روحانیون و ماموستاها نداشته اند.
ماموستا نقیبی در ادامه به برخی اقدامات انجام گرفته در مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز در بحث آگاه‌سازی و حمایت از روحانیون گریزی زد و گفت: اطلاع رسانی خطرات کرونا توسط جامعه روحانیون با هماهنگی مرکز و بهداشت به مردم از طریق روحانیون در این شهرستان انجام گرفته است.
وی همچنین از توزیع چندین مورد بسته حمایتی به ارزش 800 هزار تومان در بین روحانیون در شرایط کرونایی طی چندین ماه اخیر خبر داد و ضمن تقدیر از حمایت‌های سپاه پاسداران از جامعه روحانیون در این شرایط گفت: اهدای کارت هدیه 200 هزار تومانی برای 180 نفر از روحانیون با هماهنگی امور فرهنگی سپاه سقز انجام گرفته است.
رئیس مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سقز به توزیع بسته های بهداشتی در بین جامعه روحانیون هم اشاره کرد و گفت: تهیه و تکمیل اطلاعات روحانیون برای شناسایی روحانیون فاقد شهریه و اعلام آن به مرکز بزرگ انجام شده و جامعه روحانیون این شهرستان از حمایت های مرکز بزرگ اسلامی تقدیر کرده اند.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها