توزیع 3000 بسته حمایتی در بین نیازمندان بانه‌ای
1399/4/3
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه:
توزیع 3000 بسته حمایتی در بین نیازمندان بانه‌ای
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه گفت: 3 هزار بسته حمایتی با کمک‌های خیرین جمع آوری و با محوریت ماموستاها و ائمه جمعه و جماعت مساجد در قالب طرح کمک مومنانه و مواسات در بین مردم نیازمند بانه‌ای توزیع شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا کهنه پوش در جلسه استانی دفاتر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان‌های استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان و مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، اظهار کرد:همچون هر نقطه ای از دنیا ، کرونا در بانه نیز تهدید بزرگی است و این شهرستان در مقطع زمانی در رتبه دوم تعداد مبتلایان در استان قرار گرفت.
وی تصریح کرد: نماز جمعه و جماعت به خاطر مقابله با شیوع کرونا در این شهرستان نیز همچون سایر نقاط استان تعطیل و با همکاری بسیار خوب جامعه روحانیون بدون هیچ چالشی این روند تا کنون ادامه داشته است.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه اذعان کرد: در این بازه زمانی جلسات متعددی در راستای تبیین خطرات شیوع کرونا در این شهرستان برگزار شده است.
کهنه‌پوش به تاثیر شیوع کرونا ویروس در معیشت روحانیون هم گریزی زد است، گفت: بسته های حمایتی و غیره طی 3 مرحله در بین جامعه مخاطب توزیع شده است.
به گفته وی، از محل صندوق اعتباری ویژه روحانیون شهرستان نیز مبالغی از یک تا 5 میلیون تومان به صورت بلاعوض به 40 تا 50 ماموستا کمک مالی صورت گرفته است.
وی با اشاره به اقدامات جامعه روحانیون این شهرستان در راستای تحقق فرامین مقام معظم رهبری در اجرای رزمایش کمک مومنانه و مواسات، گفت: 3 هزار بسته حمایتی با کمک‌های خیرین جمع آوری و با محوریت ماموستاها و ائمه جمعه و جماعت مساجد در قالب طرح کمک مومنانه و مواسات در بین مردم نیازمند بانه‌ای توزیع شد.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی شهرستان بانه اظهار کرد: در کنار این بسته‌های حمایتی 3 تن گوشت و مرغ  نیز در بین افراد ضعیف توزیع شده است.
کهنه‌پوش با بیان اینکه تمام حجره‌ها را بروز و مدرسین و طلاب را شناسایی کرده‌ایم، افزود: حدود 10 ماموستا غیربومی در کمال احترام وبدون هیچ گونه هزینه ای به شهرهای خود بازگردانده شدند و از ظرفیت ماموستاهای بومی به جای آن استفاده کردیم.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: جامعه روحانیون این شهرستان در دوران پیروزی انقلاب و سال‌هایی جنگ تحمیلی و قبل از آن شهدای زیادی را تقدیم انقلاب کردند و تعدادی از این عزیزان هم به دلیل اسارت در دست گروهک‌های ضد انقلاب شکنجه‌های فراوانی شدند که انتظار داریم به نوعی در صورت سفید شدن وضعیت به لحاظ شیوع کرونا از این عزیزان تقدیر شود.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها