بهره‌گیری از توان روحانیون توانمند در برنامه‌های صدا و سیما
1399/4/3
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج:
بهره‌گیری از توان روحانیون توانمند در برنامه‌های صدا و سیما
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت:در این ایام با توجه به اینکه مساجد تعطیل شده است با کارشناس‌های مسجد و ماموستاهای که توانمندی خوب داشتند با همکاری با صدا و سیما برنامه‌های خوبی اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت از کردستان، ماموستا بهمنی در جلسه استانی دفاتر مرکز بزرگ اسلامی شهرستان‌های استان که با حضور نماینده ولی فقیه در استان کردستان و مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، ضمن تبریک هفته قوه قضائیه، اظهار کرد: با توجه به شیوع کرونا ویروس بنا به دستور ستاد کرونا با هماهنگی با مرکز بزرگ نمازهای جمعه و جماعت تعطیل شده است.
 وی تصریح کرد: به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا برگزاری یادواره شهدای رمضان در کنار بارگاه ماموستا شیخ‌الاسلام برگزار شد، اظهار کرد: این شهرستان چهار شهید رمضان دارد که این یادواره با محوریت ارج نهادن به مقام شامخ آنها با رعایت تمام اصول بهداشتی برگزار شد.
 وی با بیان اینکه نظارت بر دفن و غسل اموات کرونایی و همچنین توجیه امامان جمعه و جماعت برای خودداری از بزرگی نماز جماعت از اقدامات مرکز بزرگ اسلامی شهرستان سنندج بوده است، گفت: هماهنگی های لازم در راستای رفع مشکل مسجد در منطقه حاشیه شهر سنندج انجام شد و زمینی برای ساخت مسجد اختصاص داده شد.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج خاطرنشان کرد: در این ایام با توجه به اینکه مساجد تعطیل شده است با کارشناس‌های مسجد و ماموستاهای که توانمندی خوب داشتند با همکاری با صدا و سیما برنامه‌های خوبی اجرا شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه 180 نفر از روحانیون در سنندج طرف قرارداد ادارات هستند، گفت: متاسفانه برخی از این ادارات از پرداخت حق القدم این روحانیون با این توجیه که نماز جماعت برگزار نشده سرباز می‌زنند.
وی با بیان اینکه ارتباط با روحانیون و طلاب به واسطه شیوع کرونا کم شده است، گفت: مدارس و  دانشگاه‌ها در فضای مجازی ارتباط لازم را با جامعه هدف خود داشته‌اند، مرکز بزرگ هم باید از بستر فضای مجازی برای ارتباط با طلاب استفاده کنیم.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج تاکید کرد: ارائه آموزش در بستر فضای مجازی برای طلاب و روحانیون مورد توجه قرار گیرد و بسترهای لازم در این راستا فراهم شود.
انتهای پیام

آخرین کتاب ها