صرف اقدامات سلبی در بحث مبارزه با مواد مخدر نتیجه‌بخش نیست/تعمیق باورهای دینی گرایش به سمت آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد
1399/4/3
امام جمعه سنندج:
صرف اقدامات سلبی در بحث مبارزه با مواد مخدر نتیجه‌بخش نیست/تعمیق باورهای دینی گرایش به سمت آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد
امام جمعه سنندج گفت: صرف اقدامات سلبی در بحث مبارزه با مواد مخدر نتیجه‌بخش نیست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ماموستا فایق رستمی در دیدار با فرمانده انتظامی و دبیر هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب اسلامی و قدردانی از تلاش‌های ارزنده متولیان حوزه مبارزه با پدیده شوم و خانمان برانداز مواد مخدر و قاچاق کالا اظهار داشت: امیدواریم مسئولان مربوطه در ادامه این جهاد بزرگ همواره موفق و موید باشند.
وی به شیوع پدیده اعتیاد در جامعه اشاره کرد و گفت: اعتیاد به مواد مخدر یک معضل بزرگ اجتماعی‌ست که آسیب‌های ناشی از آن می‌تواند ویرانگر «امنیت، آسایش و هنجارهای اجتماعی» باشد.
ماموستا رستمی با ابراز اینکه سن اعتیاد در کشور و استان کردستان رو به کاهش است، تصریح کرد: باید از ظرفیت‌های اجتماعی و دینی، روحانیت، بسیج، مساجد، خیران، دستگاه‌ها و نهادهای مربوطه در مقابله با اعتیاد بهره گرفت.
وی با بیان اینکه در مبارزه با مواد مخدر اقدامات سلبی به‌تنهایی نتیجه‌بخش نخواهد بود، افزود: باید با اقدامات و برنامه‌های فرهنگی و پیشگیرانه و عزمی راسخ با همکاری خانواده‌ها و همه اقشار مختلف جامعه، با این پدیده شوم مقابله شود.
توسعه آموزش‌های دینی گرایش به اعتیاد را کاهش می‌دهد
امام جمعه سنندج اعتیاد به مواد مخدر را مهم‌ترین عامل تهدید جامعه خواند و خاطرنشان کرد: فقدان آموزش‌های دینی و معنویت باعث گرایش به اعتیاد می‌شود، بنابراین باید مسئولان با ارائه آموزش‌های پیشگیرانه، جوانان را از آسیب‌ها و ضرر و زیان‌های ناشی از مصرف موادمخدر آگاه کنند.
وی با بیان اینکه نیروی انتظامی در همه عرصه‌ها از جمله در حوزه مقابله با مواد مخدر با تمام توان و امکانات در تلاش بوده و همه ما و مردم قدردان تلاش‌ها و اقدامات ایثارگرانه پلیس هستیم، تاکید کرد: باید مردم نیز برای ریشه‌کنی این معضل بزرگ در جامعه ورود و همکاری لازم داشته باشند.
ماموستا رستمی با بیان اینکه نیروی انتظامی برای ریشه‌کن کردن اعتیاد در جامعه، شهدای زیادی را تقدیم نظام و انقلاب کرده است، اظهار کرد: همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها در راستای مقابله با این پدیده شوم با پلیس همکاری کنند.

آخرین کتاب ها