سلسله نشست‌هایی « فضایل رضوی» در کردستان برگزار می‌شود
1399/4/7
سلسله نشست‌هایی « فضایل رضوی» در کردستان برگزار می‌شود
دبیر شورای هماهنگی جشن‌های مردمی دهه کرامت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت سلسله نشست‌هایی با موضوع « فضایل رضوی» به منظور آشنایی اعضای کانون‌های سراسر استان با شخصیت امام رضا(ع) و با حضور شخصیت‌های برجسته و صاحب نظر استانی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، کامل گلباغی در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان کردستان در سنندج، با تبریک دهه کرامت به دیدگاه‌های اهل سنت نسبت به فضایل و ویژگی‌های شخصیتی امام رضا(ع) اظهار کرد: به منظور آشنایی اعضای کانون‌های سراسر استان با شخصیت امام رضا(ع)، سلسله نشست‌هایی با موضوع فضایل رضوی با حضور شخصیت‌های برجسته و صاحب نظر استانی برگزار می‌شود.
وی عنوان کرد: جشن‌های مردمی دهه کرامت این فرصت را ایجاد می‌کند تا ضمن دیدار با امامان جمعه و خدام نمونه مساجد جامع شهرهای استان، از خدمات و فعالیت‌های دینی و ترویجی آنها تجلیل شود.
وی با بیان اینکه هر ساله همزمان با دهه کرامت برنامه های متنوعی در سطح استان کردستان برگزار می‌شود، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به شیوع کرونا ویروس و ضرورت رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی رویه برگزاری برنامه‌ها با رعایت تمام نکات بهداشتی برگزار خواهد شد.
وی از برگزاری آیین تجلیل از فعالان فرهنگی مبلغ و مروج عدالت در لوای سیره نبوی، رفتار علوی و گفتار رضوی خبر داد و گفت: غبارروبی و عطرافشانی قبعه متبرکه بی‌بی هاجره خاتون، بقعه بابا سیدابراهیم صلوات‌آباد و همچنین سرکشی از خانواده شهیدان مدافع سلامت با همکاری و همراهی دانشگاه علوم پزشکی همزمان با دهه کرامت در استان برگزار می‌شود.
وی تصریح کرد: مسابقه کتابخوانی برخط با موضوع زندگی حضرت امام رضا(ع)، تجلیل و دیدار با ۸ نفر از بانوان نمونه مروج و مبلغ سیره نبوی و فرهنگ رضوی استان کردستان و آیین برخط میلاد کریمه اهل بیت(س) در سیمای دختران فاطمی کردستان به مناسبت میلاد حضرت معصومه(س) از دیگر برنامه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی است که در این ایام مبارک برگزار می‌شود.
گلباغی ادامه داد: تجلیل و قدردانی از سازمان های مردم نهاد مبلغ و مروج فرهنگ رضوی همچنین دیدار با خادمان حرم رضوی استان، جشن میلاد امام رضا(ع) همراه با طنین الله‌اکبر و ذکر صلوات خاص در سطح مساجد استان از دیگر برنامه‌های فرهنگی، هنری و قرآنی گرامیداشت دهه کرامت استان است.
وی از شرکتاعضای کانون‌های مساجد استان شركت در ۲ پويش سلام بر امام با محوريت آستان قدس رضوی و پويش فدای دخترم با محوريت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) شرکت می‌کنند، عنوان کرد: مشاركت چشمگیر در برنامه «زير سايه خورشيد» كه با محوريت آستان قدس رضوی برگزار می‌شود، شركت اعضای کانون‌های مساجد در مسابقه سراسري عكس با عنوان «همسايه آفتاب» از دیگر برنامه های ستاد کانون‌های مساجد استان است.
وی تصریح کرد: دستگيری از نيازمندان با عنوان «خدمت كريمانه»، معرفی كتاب در طرح شنبه‌های كتاب در رابطه با اهل بيت(ع) و اهدای ثواب طرح تلاوت نور در شب ميلاد حضرت فاطمه معصومه(س) و شب ميلاد امام رضا(ع) و سالروز بزرگداشت حضرت شاه‌چراغ(ع) به روح منور اين حضرات از دیگر برنامه‌های کانون‌های مساجد برای بزرگداشت دهه کرامت است.                                  بهره گیری جدی از ظرفیت فضای مجازی در برگزاری برنامه های دهه کرامت

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کردستان از بهره گیری جدی از ظرفیت فضای مجازی در برگزاری برنامه های دهه کرامت خبر داد و اضافه کرد: برنامه‌هایی به منظور آشنايي هرچه بيشتر نسل جوان و نوجوان جامعه با مكارم اخلاقي بزرگان ديني و به‌ويژه حضرت معصومه(س) و امام رضا(ع) در سطح کانون‌های مساجد استان پیش بینی شده است.

مدیر ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد کردستان در پایان تشکیل کمیته هماهنگی برگزاری جشن‌های دهه کرامت، شرکت در جلسات هماهنگی کمیته اقماری دهه کرامت، تشکیل جلسات هماهنگی کمیته فضای مجازی و رسانه، آذین‌بندی کانون‌های تابعه را از دیگر برنامه‌های این ستاد در استان برشمرد.

آخرین کتاب ها