ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) مثال زدنی است/تبیین سیره امام رضا(ع) موجب ترویج فرهنگ رضوی در جامعه می شود
1399/4/14
عضو دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشور
ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) مثال زدنی است/تبیین سیره امام رضا(ع) موجب ترویج فرهنگ رضوی در جامعه می شود
عضو دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت کشو گفت: ارادت اهل سنت به اهل بیت(ع) مثال زدنی و اثبات شده است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا محمدامین راستی ضمن تبریک ولادت امام رضا(ع) به همه مسلمانان جهان اسلام اظهار کرد: سیره امام رضا(ع) برای همه مسلمانان الگو و نمونه کاملی است و همه باید در زندگی ایشان را سرمشق خود قرار دهند.

وی تصریح کرد: تبیین ویژگی‌ها امام رضا(ع) برای جامعه به ویژه نسل جوان ضروری و موجب ترویج فرهنگ رضوی در جامعه خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: ارادت اهل سنت به امام رضا(ع) ارادتی قلبی و اثبات شده است، اهل‌سنت در طول تاریخ همواره نسبت به اهل‌بیت رسول‌الله(ص) ارادت داشته و با تبعیت از دستورات قرآن محبت به اهل بیت را به عنوان اصل مهم و اعتقادی در زندگی مورد توجه قرار داده اند.

به گفته وی، عشق و ارادت به اهل بیت فقط مختص عزیزان اهل تشیع نیست، بلکه محبت و ارادت اهل سنت به اهل بیت به ویژه امام رضا مثال زدنی است.

وی تصریح کرد: امروز بارگاه منور رضوی به محور و کانون وحدت مسلمانان شیعه و سنی جهان اسلام تبدیل شده است و در ایام مختلف مردم سراسر کشور و حتی مردمان سایر کشورهای دنیا برای زیارت این امام همام به مشهد مقدس سفر می کنند.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: مسلمانان شیعه و سنی در صفوف بهم پیوسته نماز در صحن و بارگاه قدسی رضوی یکدلی و اتحاد خود را به دنیا نشان می دهند.

وی به دیدگاه بزرگان اهل سنت در مورد جایگاه امام رضا هم گریزی زد و گفت: مولانا خالد نقشبندی یکی از بزرگان و علمای اهل‌سنت، زمانی که از هند به مشهد سفر می کند مجذوب بارگاه امام رضا(ع) شده و یک‌سال از عمر خود را صرف خدمت‌ به بارگاه منور رضوی کرده است.

ماموستا راستی عنوان کرد: امام رضا(ع)، امام رئوفی‌ هستند که نزد همه ادیان جایگاه ویژه‌ای داشته و مورد علاقه، احترام و اشتیاق همه مذاهب بوده اند.

وی با تاکید براینکه بسیاری از شخصیت‌ها، اساتید، بزرگان و نخبگان جهان اسلام و ادیان دیگر به امام رضا(ع) عشق ورزیده اند، گفت: در ارتباط با ویژگی‌های و ابعاد شخصیتی امام رئوف، کتاب‌های زیادی نوشته‌اند.

 
 

 

آخرین کتاب ها