به مناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) از دختران پرسنل مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تجلیل شد
1399/4/19
به مناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) از دختران پرسنل مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تجلیل شد
به مناسبت دهه کرامت و ولادت حضرت معصومه (س) 50 نفر از دختران پرسنل و کارمندان دختر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور مورد تجلیل قرار گرفتند


به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، به منظور جلوگیری از شیوع کرونا، مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با حضور در اتاق‌های کارکنان با اهدای لوح تقدیر و هدایی ضمن تبریک دهه کرامت و روز دختر از دختران کارمند و فرزندان دختر کارمندان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تقدیر کرد.
حجت‌الاسلام حسن منتظری در حاشیه آئین تجلیل از دختران پرسنل مرکز بزرگ اسلامی که به مناسب دهه کرامت صورت گرفت، اظهار کرد: در دین اسلام زنان و دختران از جایگاه خاصّی برخوردارند و تعابیر زیبایی که برای دختران به کارگرفته شده، نشان از امتیاز و ویژگی خاصّ آنان دارد.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با اشاره به آیه 49 سوره شوری که خداوند تبارک و تعالی در آن از دختر به عنوان هدیه نام برده است، اظهار کرد: انسان‌ها باید از این هدیه خداوند خوشحال شوند.
منتظری تصریح کرد: نقش تعیین کننده زن در بقاء و رشد جامعه بشری همیشه مورد توجّه بوده است و تاریخ این حقیقت را در سینه خود ثبت کرده که پیامبران در احقاق حقوق و نقش سالم و سازنده زنان، برترین جریان‌سازی و هدایت را داشته که بارزترین آن شرع مقدس اسلام است.
وی با بیان اینکه در اندیشه اسلامی دختر از آنچنان جایگاهی برخوردار است که پیامبر اسلام در مهم‌ترین مسائل اجتماعی آنان را وارد می‌سازد، اظهار کرد: پیامبر چنان جایگاهی برای دختران می‌دید که در قضیه مباهله دختر خویش را همراه خود برد در حالی که در آن زمان اعراب دختران را زنده به گور می‌کردند.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اذعان کرد: پیامبر بزرگ اسلام حضرت محمد(ص) با تکریم و احترام به دخترش حضرت فاطمه (س) همیشه این نکته را برای مومنان خاطر نشان ساخته که همه باید به حقوق، کرامت و ارزش دختران و زنان احترام بگذارند.
حجت‌الاسلام منتظری با تاکید براینکه بانوان و دختران هم باید از این کرامت و ارزش و جایگاهی که اسلام به آنها بخشیده در راستای رشد و کمال خود بهره ببرند، عنوان کرد: مردان جامعه اسلام هم باید با رعایت حقوق و ارزشی که خداوند متعال به زنان هدیه داده به وظیفه خود در این راستا عمل کنند.
وی خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی نیز خوشبختانه زمینه حضور ارزشمند زنان در عرصه‌های اجتماعی، علمی و غیره در کشور ما بیش از پیش فراهم شد و امروز شاهد رشد و بالندگی آنان در عرصه‌های داخلی و جهانی هستیم.

گزارش تصویری در لینک http://avaye-amin.ir/gallery?p_p_id=31&_31_folderId=511947&_31_galleryId=4642

انتهای پیام/

آخرین کتاب ها