حجاب تابلوی جمهوری اسلامی است/مرکز حجاب و عفاف در استان ‌راه‌اندازی شود
1399/4/19
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان
حجاب تابلوی جمهوری اسلامی است/مرکز حجاب و عفاف در استان ‌راه‌اندازی شود
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان گفت: حجاب تابلوی جمهوری اسلامی است و بسیاری از مقوله ها مثل سیاست، فرهنگ و اقتصاد در هم تنیده شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، حجت‌الاسلام سیدمحمد سادات در نشست امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان که با محوریت حجاب و عفاف در دفتر نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد، اظهار کرد: در کشور قوه عاقل‌ ای که در مورد حجاب تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بکند وجود ندارد و این فریضه الهی در جامعه بسیار مظلوم است و نه تنها حامی ندارد بعضا در برخی مواقع حجاب معارض نیز دارد.
حجت‌الاسلام سادات با بیان اینکه استفاده از ماسک‌زدن در ورود به ادارات اجباری شده است اما ویروس بی‌عفتی و بی‌غیرتی به مراتب از ویروس کرونا خطرناک‌تر است، گفت: هیچ تصمیم قاطعی در مورد توجه به حجاب و ضرورت‌های آن وجود ندارد.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان اذعان کرد: قوانین راهنمایی رانندگی ، قوانین اجتماعی هستند چقدر نسبت به اجرای آن در جامعه ما پافشاری می شود؛ اما نسبت به قانونی که قانون خدا است و در قرآن آمده است متاسفانه مسامحه می شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان اظهار کرد: حجاب تابلوی جمهوری اسلامی است و بسیاری از مقوله ها مثل سیاست، فرهنگ و اقتصاد در هم تنیده شده است.
حجت الاسلام سادات به برخی راهکارهای ترویج فرهنگ حجاب در جامعه گریزی زد و گفت: ایجاد یک مرکز برای حجاب با حضور و نقش آفرینی افراد شاخص در عرصه آموزش و پژوهش ضروری است.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه مقوله حجاب و عفاف بیش از مردان به بانوان ارتباط دارد، نظارت در این مرکز و تصمیم گیری در آن هم باید بر عهده خواهران باشد.
وی خاطرنشان کرد: حوزه های علمیه خواهران در این موضوع باید ورود پیدا کنند و با تربیت مبلغه های توانمند در حوزه ترویج حجاب و ورود آنها به ادارات و مراکز آموزشی، زمینه پاسخگویی به شبهاتی که در حوزه حجاب وجود دارد فراهم شود.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان با تاکید براینکه در زمینه تربیت مبلغه های توانمندی که بتوانند در حوزه فرهنگ سازی حجاب نقش آفرینی کنند کار چندانی صورت نگرفته است، گفت: باید از ورود افراد بد حجاب به ادارات جلوگیری و افراد محجبه مورد تکریم قرار گیرند؛ این کار می تواند به تشویق جامعه به حرکت به سمت رعایت حجاب کمک کند.
وی با بیان اینکه مقوله حجاب و عفاف در رأس توطئه های دشمنان در جنگ نرم است، گفت: عملا اعلام کرده اند که با سقوط زنان از طریق ترویج بدحجابی و بی بندباری مردان، جوامع اسلامی را نیز به نابودی و سقوط می کشانند.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان اظهار کرد: در مقوله حجاب و عفاف نباید با کسی تعارف کرد، افراد بی حجاب باید به مراجع ذیربط معرفی شوند.
حجت الاسلام سادات با بیان اینکه رعایت حجاب و عفاف فقط خاص بانوان نبوده و مردان نیز باید به این مهم پایبندی کامل داشته باشند، اذعان داشت: در ادارات و آموزش و پرورش برای بانوان و مردان باید دوره های آموزشی ضمن خدمت با محوریت حجاب و عفاف برگزار شود.
وی عنوان کرد: به عنوان شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان کردستان آمادگی انجام هر نوع کار تبلیغاتی و محیطی را در راستای ترویج فرهنگ حجاب و عفاف داریم و در این راستا از ظرفیت فضای مجازی نیز با راه اندازی طوفان های تبلیغاتی ورود پیدا خواهیم کرد.

آخرین کتاب ها