مسابقه تفسیر سوره حجرات در میان طلاب و رو حانیون کردستان برگزار می شود
1399/4/19
مسابقه تفسیر سوره حجرات در میان طلاب و رو حانیون کردستان برگزار می شود
مسابقه تفسیر سوره حجرات بر اساس تفسیر «مجمع البیان» و «تفسیر بیضاوی» در میان طلاب و روحانیون کردستان برگزار می شود


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، حجت الاسلام شهسواری اظهار کرد: رویکرد اجتماعی در تفسیر قرآن کریم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با بیان اینکه این کتاب آسمانی باید به کتاب زندگی تبدیل شود، عنوان کرد: مردم برای رفع تمام مسائل و مشکلات زندگیشان باید به قرآن رجوع کنند.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: اگر اساس زندگی بر قرآن استوار شود بسیاری از مشکلات امروز جامعه خود به خود حل می شود و آسیب های اجتماعی به حداقل ممکن خواهد رسید.

به گفته حجت الاسلام شهسواری، بخش زیادی از مشکلات امروز جامعه ما نتیجه دور شدن از ارزش ها و مبانی دینی و قرآنی است همه دستگاه باید رسالت خود در ترویج فرهنگ انس به قرآن را در جامعه ایفا کنند.

وی در ادامه به اهداف و نحوه برگزاری مسابقه تفسیر سوره حجرات در استان پرداخت و گفت: مسابقه تفسیر سوره حجرات بر اساس تفسیر «مجمع البیان» و «تفسیر بیضاوی» به همت معاونت فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار می شود.

معاون فرهنگی و امور روحانیون مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به اهداف برگزاری این مسابقه اشاره کرد و گفت: ترویج و تعمیق فرهنگ قرآن کریم از مهمترین اهداف برگزاری مسابقه «تفسیر، ترجمه و مفهوم شناسی سوره مبارکه حجرات» است.

حجت الاسلام شهسواری تصریح کرد: این مسابقه بر اساس فایل پیوستی تفاسیر «مجمع البیان» و «تفسیر بیضاوی» در میان «طلاب و روحانیون  برادر و خواهر» در سطح استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه مهلت ارسال جواب سوالات 26 تیر ماه سالجاری است، عنوان کرد: یک هفته قبل از مهلت مقرر، سوالات برای پاسخگویی ارائه و به نفرات برتر به قید قرعه جوایزی اهداء خواهد شد.

انتهای پیام/
لینک پوستر در سایز بزرگ : http://avaye-amin.ir/display?articleId=11113

آخرین کتاب ها