عشق به اهل بیت(س) دین اسلام را زنده نگهداشته است
1399/5/30
نماینده ولی فقیه در کردستان
عشق به اهل بیت(س) دین اسلام را زنده نگهداشته است
نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: عشق و محبت به امام‌ حسین(ع) و اهل بیت، دین اسلام را زنده نگهداشته و روحیه و حماسه حسینی را در میان مسلمانان حفظ کرده است
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین،آیت‌الله سیدمحمد حسینی شاهرودی  در همایش روسا و رابطین ستاد بازسازی عتبات عالیات و مدیران مواکب اربعین حسینی کردستان که در سالن اجتماعات کتابخانه امام خامنه ای در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: تمام افرادی که در بحث بازسازی حرم‌ها به صورت مادی و معنوی کمک می‌کنند به ندای پروردگار مبنی بر حرمت نهادن اماکن متبرکه لبیک گفته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همه مردم نسبت به مساجد، عتبات و بارگاه اولیای الهی ارزش و احترام قائل هستند و این فرهنگ باید به صورت جدی در جامعه نهادینه شود.

وی با بیان اینکه عشق و محبت به امام‌ حسین(ع) و اهل‌بیت(ع) دین اسلام را زنده نگه می دارد و روحیه و حماسه حسینی را در میان مسلمانان حفظ کرده است، اظهار کرد: در ماه محرم احساس روحیه حماسی و عاشورایی و ارتباط با سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) باز هم برقرار می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اماکن و بارگاه بزرگان دین و اهل بیت پیامبر(ص)، رفعت داشته و طبق دستور خداوند، مساجد، عتبات و بارگاه اولیای الهی جایگاه متفاوت و والایی دارند و همه باید برای این اماکن ارزش و احترام قائل باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در کردستان با بیان اینکه افتخار سردار سلیمانی مسوولیت بازسازی حرم‌های متبرکه در عراق بود، یادآور شد: عشق و محبت به امام‌ حسین(ع) و اهل بیت، دین اسلام را زنده نگه داشته و روحیه و حماسه حسینی را در میان مسلمانان حفظ کرده است.

وی بیان کرد: هدف از برگزاری مراسمات ماه محرم الحرام تنها عزاداری نیست، بلکه تقویت روحیه استکبارستیزی، بصیرت‌افزایی، حفظ مکتب و شریعت امامان، تزکیه نفس، معرفی اهل بیت معصوم(ع) به عنوان الگو مسلمانان، وحدت میان امت مسلمان، معرفی اسلام حقیقی به جهانیان، کسب معنویت و تعلیم معارف دینی از دیگر اهداف والایی بوده که مسلمانان شیعه و سنی به آن توجه می‌کنند.

آیت‌الله حسینی‌شاهرودی با بیان اینکه این روزها عشق حسینی در وجود انسان‌ها به جوش آمده و میلیون‌ها نفر انسان برای اربعین حسینی مشتاق به زیارت سرور و سالار شهیدان هستند، گفت: در روایت اهل‌سنت نیز در مورد عزاداری امام حسین(ع) مطالب و منابع بسیار زیادی وجود دارد.

وی بر محبت به اهل بیت به عنوان یک وظیفه دینی و خجالت‌آور بودن دشمنی با خانواده پیامبر(ص) تاکید کرد و گفت: کسانی که دوست داشتن خداوند را کافی می‌دانند و به اهل بیت بی‌احترامی می‌کنند، دروغگو و از وهابیون بوده، ضمن اینکه زیرساخت وهابیت صهیونیست‌ها هستند.

وی بیان کرد: خداوند به کسانی که برای ائمه اطهار و اهل‌بیت(ع) عزاداری و از اسلام دفاع کرده، اجرشان را خواهد داد.

نماینده ولی فقیه در استان کردستان تاکید کرد: با وجود تلاش داعش و تهدید آنان به انجام اقدامات تروریستی، شاهد حضور میلیونی مسلمانان از اقصی نقاط جهان در مراسم راهپیمایی اربعین هستیم که نشان از عشق و ارادت مردم از هر قشر و مذهب و زبان و قومیتی به امام حسین(ع) است.

به گفته وی، علی‌رغم همه تلاش‌های دشمنان اسلام و نظام ، وحدت و یکدلی شیعه و سنی حفظ و عشق و ارادت مردم به امام حسین(ع) دنیا را متحیر کرده است.

انتهای پیام/

 


آخرین کتاب ها