کسب علم و دانش سعادت جامعه را تضمین می‌کند
1399/6/17
امام جمعه مریوان:
کسب علم و دانش سعادت جامعه را تضمین می‌کند
امام جمعه مریوان گفت: کسب علم و دانش سعادت جامعه را تضمین می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا ملا مصطفی شیرزادی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع مریوان با اشاره به بازگشایی مدارس و تبریک به همه دانش‌آموزان، معلمان، مربیان و اولیا اظهار کرد: مدارس کانون دوم پرورشی و برای خود و فرزندانمان و محل کسب علم و دانش است که بزرگترین صفت خداوند است.

وی تصریح کرد: خداوند برای هیچ نعمت و صفتی به پیامبر خود نفرمود که برای ازدیادش دعا نماید اما به پیامبر(ص) امر فرموده برای ازدیاد علم و دانشت دعا کن.

امام جمعه مریوان خاطر نشان کرد: ما نیز باید به دنبال کسب علم و دانش باشیم و هر جامعه ای که در آن علم و دانش باشد در عالم به خوبی از آن نام برده می شود.

وی افزود: امسال به خاطر گرانی و کرونا خانواده ها تحت فشار بیشتری بوده و حواسمان به این مسئله باشد که معلمان، مربیان و دانش‌آموزان در تهیه وسایل مدرسه به خانواده‌ها فشار نیاورند که ممکن است برخی از پس مخارج آن برنیایند.

وی اظهار کرد: در مورد کرونا نیز باید در بازگشایی مدارس پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنیم تا کرونا در میان ما دوباره عود ننماید که اگر در انتشار یک بیماری ما نقشی داشته باشیم گناه کبیره انجام داده ایم.

ماموستا شیرزادی با اشاره به هفته تعاون ادامه داد: هر کار خوب ما تعاون در نیکی است و برای همین خداوند ما را به برادر هم معرفی می‌نماید.

وی خاطر نشان کرد: ما بر اساس امر پروردگار باید در کارهای خیر و نه کارهای شر و دشمنی، با هم تعاون و همکاری داشته باشیم.

امام جمعه مریوان اضافه کرد: ساخت هر کارخانه و تأسیساتی خود یک تعاون است زیرا سبب ایجاد اشتغال برای چند نفر خواهد بود و از همه کسانی که سرمایه‌ای در اختیار دارند درخواست دارم سرمایه خود را در راه تولید و احداث کارخانه و کارگاه بکار برده که ایجاد اشتغال و ارتزاق چند نفر به واسطه آن برای قیامتان کافی خواهد بود.

وی با اشاره به مسئله کمبود آب در مریوان گفت: این کمبود آب برخی به دلیل مشکلات تأسیسات و شکستگی خطوط انتقال و در پاره موارد به دلیل عدم مصرف صحیح توسط برخی است که با انجام مواردی چون شستن فرش و ماشین مانع رسیدن آب به همه می‌شود.

امام جمعه مریوان خاطرنشان کرد: از همه می‌خواهم با همدیگر به نیکی و نیت خوب رفتار کنیم.

وی خواستار برخورد قاطع با انشعاب غیر مجاز شد و گفت: از اداره آب می خواهم در این مورد با جدیت عمل و بدون اغماض با خاطیان برخورد قاطع نمایند.

ماموستا شیرزادی در ادامه به مصرف مواد مخدر و مشروبات الکی به عنوان پدیده‌ای بسیار خطرناک و در عین حال تأسف بار اشاره کرد و گفت: امروز به مباحث اخلاقی، دین و معنویت آنچنان که باید ارزش و بها داده نمی‌شود و بدانید هر جا که مشروبات الکی و مواد مخدر باشد بر اخلاق و معنویات و انسانیت خط کشیده می شود.

وی ادامه داد: مصرف کننده مواد مخدر و مشروبات الکلی حیا و شرم را از دست داده و با اطرافیان خود درگیر و به حق دیگران تعدی می‌کند. 

به گفته وی، بسیاری از والدین نسبت به تربیت فرزندان خود غافل هستند و این مسئله جامعه را با انواع آسیب‌های اجتماعی مواجه می‌کند.

ماموستا شیرزادی ادامه داد: صاحب نظران حوزه بهداشت اتفاق نظر دارند که مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی ضعف حافظه به دنبال دارد و نوعی جنون و دیوانگی در میان مصرف کننده به وجود می آورد.

 وی با بیان اینکه مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی موجب بروز مشکلات گوارشی شده و سبب کم اشتهائی و سوء تغذیه می شود، گفت: معتادان برای تامین هزینه تهیه مواد خود مرتکب انواع جرم می‌شوند.

انتهای پیام/


آخرین کتاب ها