پیشرفت هر جامعه‌ای از بستر توسعه و توجه به علم محقق می‌شود
1399/6/17
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان:
پیشرفت هر جامعه‌ای از بستر توسعه و توجه به علم محقق می‌شود
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان گفت: پیشرفت هر جامعه‌ای از بستر توسعه و توجه به علم محقق می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستاسیدعلی حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع شهرک بهاران مریوان، اظهار کرد: صداقت در کسب روزی مهم ترین دستورات دین اسلام است و کاسبی حلال دارای برکت وخیر فراوان است.

وی هفته تعاون را تبریک گفت وعنوان کرد: تعاون داشتن در کارها همواره در دین اسلام تاکید شده است.

وی افزود: در شرف باز گشایی مدارس هستیم که خداوند تبارک و تعالی در قرآن خودش را بعنوان علم معرفی می کند بعضی جاها می فرماید: «علیم خبیر،عالم، یعلم و....» بدین معنی که صفت علم دارای ارزش فراونی است.

وی با بیان اینکه پیشرفت هر مملکت و کشوری در سایه پیشرفت علم به دست می آید، گفت: معلمین قشر دلسوز جامعه هستند که به جامعه خدمت می‌کنند.

وی با تاکید براینکه آموزش و پرورش باید با هم انجام شود، گفت: چه از لحاظ اخلاقی و چه از لحاظ عقیده، محتوای آموزش وپرورش باید اجرا شود وگرنه آموزش علم به تنهایی کافی نیست.

وی گفت: معلم‌ها باید دروسی که برای دانش آموزان در قالب کتاب تعیین شده تدریس وسعی در تفهیم آن داشته باشند چون این دانش آموزان آینده‌ساز فردای جامعه ما هستند.

وی گفت: تلاش برای دنیا و آخرت باید به صورت همزمان باشد انسانی که تنها خود را مشغول دنیا کند قیامتش را از دست و هیچ خروجی از دنیا هم نخواهد گرفت.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با بیان اینکه تلاش برای قیامت اجر و پاداش زیادی دارد، اذعان کرد: تو یک تومان در راه خداوند می‌بخشی خداوند ثواب و اجری هفتصد برابری به تو عطا می کند.

ماموستا حسینی گفت: پیامبر(ص) می فرماید: دونعمت وجود دارد که خداوند آنها را به ما داده است اما خیلی از ما این نعمتها را از دست می دهیم و متوجه آن نمی شویم اما بسیاری از افراد جامعه ما آنها را به غنیمت می شمارند واز آنها استفاده خوب می کنند.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان از سلامتی و امنیت به عنوان دو نعمت بزرگ نام برد و گفت: شیوع بیماری کرونا موجب شد که قدر سلامتی را بیشتر بدانیم.

ماموستا حسینی تصریح کرد: نزدیک شدن به خدا و تلاش در مسیر عبادت و توجه به ارزش‌ها و مسائل دینی باید در جامعه بیش از پیش نهادینه شود.

انتهای پیام/

 


 


آخرین کتاب ها