آبادانی مساجد وظیفه همگانی است/امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین دستورات دین اسلام است
1399/6/17
امام جمعه سروآباد:
آبادانی مساجد وظیفه همگانی است/امر به معروف و نهی از منکر از مهم ترین دستورات دین اسلام است
امام جمعه سروآباد با بیان اینکه مسجد مهم ترین و مقدس‌ترین مکان در زمین است گفت: همه باید در راستای عمران و آبادانی مساجد تلاش کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، ماموستا محمد ادوایی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سروآباد اظهار کرد: مساجد بهترین مکان روزی زمین است چرا که محل عبادت خداوند است.

وی گفت: رسول اکرم  می‌فرماید: «بهترین مکان روی کره زمین مساجد است» همه باید در راستای آبادانی مساجد تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام می‌فرماید: تاجر و بازرگانی که با عدالت خرید و فروش می‌کنند و در معامله اصل انصاف را مد نظر قرار می‌دهند در روز قیامت با اصحاب بدر حشر می‌شوند.

وی ادامه داد: در روایتی آمده است که روزی صحابه ای سوره اخلاص را تلاوت می‌نمود که رسول خدا به آن گوش می‌داد بعد از آن که سوره را خواند فرمودند: وَجَبَت  اصحاب فرمودند ای رسول خدا منظور شما از این چه بود که گفتید وَجَبَت(واجب شد) فرمودند بهشت برای او واجب شد یعنی باخواندن این سوره و فضیلت آن  بهشت را برای خود خریداری نمود و رسول اکرم فرموند بزرگترین ذکر و یاد خدا لاٳله الا الله است و بزرگترین دعا الحمدلله است.

امام جمعه سروآباد گفت: یکی از چیزهایی که خداوند به ما توصیه می‌نماید کسب علم است به همین دلیل اولین آیه ای که در قرآن نازل شد در مورد علم است.

وی با بیان اینکه شریعت و دین و قرآن الفاظ مترداف هستند و یک معنی دارند، گفت: قرآن از پیامبر بزرگتر است چون پیامبر فرستاده شده است که این شریعت را به ما ابلاغ نماید.

امام جمعه سروآباد اضافه کرد: شریعت اسلام فقط بحث از نماز و زکات و توبه و نکاح و روزه نیست بلکه در مورد تعاون و همکاری و کمک کردن به یکدیگر نیز تاکید بسیار دارد.

وی با اشاره به اینکه علم و قدیم و جدید ندارد و صفت خداوند است، اذعان کرد: شریعت سه جزء است که شامل علم، عمل و اخلاص است.

امام جمعه سروآباد در ادامه با بیان اینکه خداوند به عدالت امر نموده است  که عدالت چهار نوع است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر از مهمترین دستورات دین اسلام است که در قرآن بارها بر آن تاکید شده است.

وی با اشاره به اینکه در ماه  ماه محرم قرار داریم که شهادت امام حسین(ع) اهل بیت و یارانش را به همه مسلمانان تسلیت عرض می کنم، گفت:  قبل از حضرت حسین و رسول اکرم ماه محرم وجود داشته است.

وی گفت: حضرت موسی و یارانش در ماه محرم از زیر دست فرعون نجات پیدا کردند و وقایعی زیادی در این ماه رخ داده است و قیام عاشورایی امام حسین(ع) در سال 61 هجری نیز در راستای احیای دین پیامبر در همین ماه اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/

 


 


آخرین کتاب ها