امام حسین(ع) الگوی تمام آزادیخواهان جهان است/مقابله با ظلم بزرگترین درس قیام امام حسین(ع) است
1399/6/26
امام جمعه جدید زرینه
امام حسین(ع) الگوی تمام آزادیخواهان جهان است/مقابله با ظلم بزرگترین درس قیام امام حسین(ع) است
امام جمعه جدید زرینه گفت: امام حسین(ع) الگوی تمام آزادیخواهان جهان است.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ،ماموستا سید احمد حسینی امام جمعه جدید زرینه در مراسم معارفه خود که با حضور مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شدز بعد از عرض تسلیت ایام محرم و تقدیر از مسئولین بویژه نماینده ولی فقیه و مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور به فضائل اهل بیت(ع) از دیدگاه اهل سنت پرداخت و با اشاره به حدیث پیامبر (ص) مبنی بر اینکه (حسین منی و انا من حسین ) اظهار کرد: امام حسین (ع) بیدار گر عالم است نه فقط اسلام ، بلکه آزادیخواهان را بیدار کرد که تسلیم ظلم و خباثت حاکمان جبّار نشوند.

به گفته امام جمعه جدید زرینه، مقابله با ظلم و احیای امر به معروف و نهی از منکر بزرگترین درس قیام امام حسین(ع) است.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به جایگاه مسجد جامع و نماز جمعه به بیان امام حنفی(رض) انتصاب امام جمعه توسط حکومت یا نائب حکومت واجب است.

امام جمعه جدید زرینه تصریح کرد: امام حجازی نیز نظرشان استحباب این امر است که ما نیز از توجه حضرات مسئولین که این نکته را بطور جدی دنبال کرده اند تقدیر می کنیم.

ماموستا سید احمد حسینی به دیدگاه امام شافعی(رض) نیز در این باره گریزی زد و گفت: امام شافعی(رض) می فرمایند با شرایط خاص لازم و ضرورت است حتی اگر حاکم هم حاضر نباشد امام جمعه منصوب شود.

 


آخرین کتاب ها