احیا، اقامه و حفظ دین مهم‌ترین دلیل قیام امام حسین(ع) بود
1399/6/26
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
احیا، اقامه و حفظ دین مهم‌ترین دلیل قیام امام حسین(ع) بود
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: احیا، اقامه و حفظ دین مهم‌ترین دلیل قیام امام حسین(ع) بود.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، حجت الاسلام حسن منتظری در مراسم معارفه امام جمعه جدید زرینه شهرستان دیواندره اظهار کرد: امام حسین(ع) بهترین الگوی برای همه انسان‌ها و بشریت است چرا که این امام همام تمام هستی و زندگیش را خالصانه در راه خدا تقدیم کرد.
مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور با بیان اینکه امام حسین(ع) امتحان بزرگ و عظیمی را با سرفرازی پشت سر گذاشت، گفت: امام حسین(ع) هر آنچه داشت را به خاطر خداوند و در راه پروردگار فدا کرد و خدا نیز رحمت واسعه خود را برای این امام همام فرستاد.
حجت الاسلام منتظری با بیان اینکه اقامه عزا برای امام حسین(ع) از زمان پیامبر وجود داشته است، افزود: اولین و مهم‌ترین دلیل قیام امام حسین(ع) اقامه و حفظ دین بوده است.
به گفته مدیر مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور،مهمترین هدف از قیام امام حسین اهتمام و احیاء و تجدید بنای اسلام بود.

وی به افشاگری امام زین العابدین (ع) علیه حکومت اموی و روسوائی یزید و عمّال یزید گریزی زد و گفت: وظیفه ما در این دوره همفکری و همدلی است و لازم است تداومبخش آرامش این منطقه و مردم باشیم.

مدیر مرکز بزرگ غرب کشور با اشاره به برنامه در دست اجرای مرکز خاطرنشان کرد: طرح هجرت و استقرار روحانیون از طرح های در دست اجرای مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است که وضعیت کمک هزینه معیشتی طلاب و روحانیونی که در این طرح شرکت می کنند نیز تغییر خواهد کرد.

گفتنی است؛ طی این مراسم امام جمعه جدید زرینه شهرستان دیواندره معرفی شد.

 


آخرین کتاب ها