عادی‌سازی روابط برخی کشورها با اسرائیل چیزی جز ذلت برای آنها ندارد/دین اسلام بر تمام جهان حکفرما می شود
1399/6/26
امام جمعه دهگلان
عادی‌سازی روابط برخی کشورها با اسرائیل چیزی جز ذلت برای آنها ندارد/دین اسلام بر تمام جهان حکفرما می شود
امام جمعه دهگلان گفت: دلخوش بودن برخی کشورهای عربی به وعده‌های فریبنده دشمنان اسلام و ایجاد ارتباط و عادی‌سازی روابط با اسرائیل و استکبار و آیادی آنها غیر از ذلت، اسارت و سرافکندگی هیچ دستاوردی برای این کشورها نخواهد داشت.
 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، ماموستا عبدالسلام محمدی در خطبه‌های پرفیض عبادی، سیاسی جمعه امروز در مسجد جامع دهگلان به موضوع جایگاه شخصیت پیامبر اسلام از نگاه قرآن اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن کریم شخصیت پیامبر اکرم علیه السلام را به عنوان پیامبر رحمت معرفی کرده است.

وی تصریح کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید ( وما ارسلناک الا رحمه للعالمین) و این رحمت شامل اهل ایمان و تمسک به قرآن و سنت است و پیامبر اکرم فرموده( انا رحمه مهداه) من رحمتی هستم از طرف خداوند و هدایتگر انسان‌ها هستم.

امام جمعه دهگلان خاطرنشان کرد: در بسیاری از آیات دیگر وجود شخصیت پیامبر مانع عذاب الهی است، خداوند در قرآن می‌فرماید، راضی شدن پیامبر اکرم به مقام شفاعت عظما و قسم خوردن به مکانی که پیامبر در آن زندگی می‌کند و آیات دیگری نشانه از عظمت و رفعت جایگاه پیامبر دارد.

وی افزود: حسان ابن ثابت از شعرای بزرگ عرب در مورد شخصیت والای پیامبر اکرم علیه السلام می‌گوید، خداوند اسم پیامبر را قرین و به اسم خودش وصل نموده هنگامیکه موذن در اذان در وقت پنجگانه نماز اشهد می‌گوید. خداوند از اسم خودش برای پیامبر اسمی انتخاب کرده، صاحب عرش محمود (شایسته ستایش) و پیامبر، محمد (ستایش شده) است.

امان جمعه دهگلان عنوان کرد: خداوند متعال پیامبر و دین اسلام را به عنوان دین حق و مورد قبول معرفی نموده است و خداست که پیغمبر خود (محمّد) را همراه با هدایت و دین راستین (به میان مردم) روانه کرده تا این آئین کامل و شامل را بر همه‌ آئین‌ها پیروز گرداند هرچند که مشرکان نپسندند و این وعده الهی است که دین اسلام در تمام جهان منتشر خواهد شد و لو اینکه مشرکان ودشمنان دین خدا از هر نوع ترفند و شیطنتی جهت مقابله با دین استفاده کنند.

ماموستا محمدی به سخن بزرگان دانشمندان در رابطه با شخصیت پیامبر مکرم اسلام اشاره و بیان کرد: بسیاری از دانشمندان و بزرگان تاریخ که در حوزه‌های مختلف، علم، اقتصاد، دین و خانوده صاحب رای و نظر هستند نسبت به شخصیت والای پیامبر اکرم علیه السلام و دین اسلام و تاثیرات والای اخلاق پیامبر مواضع بسیار عادلانه و منصفانه ای دارند.

وی خاطرنشان کرد: جرج برنادو شاو، نویسنده بزرگ انگلیسی که بعد از شکسپیر از شخصیت‌های مهم و تاثیرگذار غرب بوده در مورد شخصیت پیامبر اسلام می‌گوید، من همیشه نسبت به دین محمد بواسطه زنده بودن شگفت‌آورش نهایت احترام را داشته‌ام کیش او برای فردای اروپا قابل قبول است و پروفسور (ویل دورانت ) نیز می‌گوید، باید بگویم که محمد از بزرگترین بزرگان انسانی است، محمد از قبایل بت‌پرست پراکنده عرب در صحرا امتی واحد بوجود آورد برتر و بالاتر از دین یهودیت و دین مسیحیت.

ماموستا محمدی اظهار کرد: دین اسلام در آینده بوعده الهی بر تمام جهان حکفرما خواهد شد و این وعده خداوند قادر متعال است.

وی به موضوع گسترش اسلام در آینده اشاره کرد و گفت: طبق آمارهای موثق توسط نهادهای مختلف نظرسنجی که در حوزه روندهای جهانی ادیان تحقیق می‌کنند، مرکز تحقیقات (پیو) طبق نظرسنجی در بازه ۴۵ ساله که از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۶۰ معتقد است که دین اسلام به عنوان اولین دین از نظر جمعیت تبدیل خواهد شد ودر قلب اروپا و مخصوصا انگلیس پیروان زیادی بخود جذب خواهد نمود.

ماموستا محمدی در بخش دیگری از خطبه‌ها به موضوع توهین به شخصیت پیامبر اکرم علیه السلام توسط مجله فرانسوی اشاره کرد و گفت: توهین این محله محلی که ظاهرا در حوزه نقد و کاریکاتور فعالیت دارد و در میان مجله‌های معروف جایگاهی ندارد.

وی گفت: توهین و هتک حرمت به شخصیت والای پیامبر اکرم اسلام موجب جریه‌دار شدن احساسات پاک مسلمانان جهان شد.

امام جمعه دهگلان افزود: این اقدامات موهنانه نشانه ضعف و درماندگی است و عواقب خطرناک آن گریبانگیر هتاکان و دشمنان خواهد شد.

وی اظهار کرد: اسلام‌ستیزی و اسلام‌هراسی سال‌هاست در دستور کار دشمنان اسلام است و هدف از توهین به پیامبر اکرم علیه السلام و قرآن کریم تحریک دوباره مسلمانان و سوءاستفاده از این احساسات جهت رسیدن به اهداف شوم است.

امام جمعه دهگلان عنوان کرد: توهین به پیامبر واسلام به عنوان یک جنایت بزرگ و نابخشودنی و مخالفت صریح با اصل آزادی بیان ودین بوده است.

وی خاطرنشان کرد: عدم اتحاد کشورهای اسلامی، نبود مواضع شفاف و صریح در مورد این توهین‌ها و دلخوش بودن برخی کشورهای عربی اسلامی به وعده‌های فریبنده دشمنان اسلام و ایجاد ارتباط و عادی‌سازی روابط با اسرائیل، استکبار و آیادی آنها غیر از ذلت، اسارت و سرافکندگی هیچ دستاوردی برای این کشورها نخواهد داشت.

وی گفت: رهبر معظم انقلاب تنها رهبری از کشورهای اسلامی است که به این اهانت‌ها جواب صریح دادند

 


آخرین کتاب ها