ارتقای فرهنگ سازمانی مهم ترین هدف برگزاری دوره های آموزشی در مرکز بزرگ اسلامی است/برگزاری 6 دوره آموزشی تا پایان سال
1399/7/1
مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
ارتقای فرهنگ سازمانی مهم ترین هدف برگزاری دوره های آموزشی در مرکز بزرگ اسلامی است/برگزاری 6 دوره آموزشی تا پایان سال
مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: ارتقای فرهنگ سازمانی مهم ترین هدف برگزاری دوره های آموزشی ضمن خدمت در مرکز بزرگ اسلامی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، دکتر محمد ادیب اظهار کرد: آموزش ضمن خدمت کارکنان از برنامه های مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور است که در چند سطح به صورت مستمر برگزار می شود.

وی گفت: در قالب این برنامه سه رشته آموزش ها شامل، مهارت های اداری از پایه تا تخصصی، مهارت های زندگی و مهارت های مدیریتی به کارکنان این مرکز ارائه می شود.

مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: مهارت های زندگی، مهارت های حل مسئله و  یک سری کارگاه های آموزشی تخصص های مدیریتی برای همکاران برگزار می شود.

ضرورت دانش افزایی نیروهای شاغل در مرکز

دکتر ادیب با بیان اینکه این دوره ها و کارگاه های آموزشی با توجه به موقعیت و شرایطی که در مرکز وجود دارد بر اساس برنامه زمان بندی برگزار می شود، عنوان کرد: هدف اصلی از برگزاری این دوره های آموزشی دانش افزایی نیروهای شاغل در مرکز است.

وی اضافه کرد: سعی شده با برگزاری این کارگاه های آموزشی، مهارت های فردی در زندگی و مهارت های عمومی و اداری و هم در سطح مدیران مهارت های مدیریتی با تکیه بر بحث مدیریت فرهنگی ارتقا دهیم.

مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور افزود: این کار در سال گذشته کلید خورد و چندین دوره برگزار شد، اما به واسطه شیوع کرونا ویروس تقریبا آموزش ها متوقف شد.

دکتر ادیب اذعان کرد: تا الان چهار کارگاه برگزار کرده ایم که البته سه کارگاه از این تعداد مربوط به سال گذشته بوده است.

برگزاری سه دوره آموزشی مهارت افزایی تا پایان سال

وی با بیان اینکه بنا داریم تا پایان سال 6 کارگاه دیگر را برگزار کنیم، افزود: در کارگاه های مهارت های زندگی تا این لحظه یک مهارت از هشت مهارت را آموزش داده ایم.

مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور تصریح کرد: این دوره های آموزشی مختص کل کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور و مراکز شهرستان ها است و برخی کارگاه ها کاملا به صورت متمرکز برگزار شده است.

ادیب با بیان اینکه برای بهره مندی همه همکاران شهرستانی از این دوره های آموزشی، شهرستان ها را به سه بخش تقسیم کرده ایم، گفت: این دوره های آموزشی برای کارکنان «سنندج، کامیاران و دهگلان»، «سقز و بانه» و «مریوان و سروآباد» برگزار خواهد شد.

ضرورت فراگیری مهارت قبل از بکارگیری و استخدام

وی در مورد فیدبک برگزاری این دوره های آموزشی گفت: یکی از مشکلاتی که در کل سیستم های اداری وجود دارد، این است که مستخدم و کارمندی که به کار گرفته می شود در ابتدا مهارت های لازم را فرا نمی گیرد و به مرور بر حسب تجربه کار را یاد می گیرد.

مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اذعان کرد: وقتی مهارت ها به صورت کلاسیک به کارکنان یاد داده می شود در فرایند کار نه براساس تجربیات، بلکه بر مبنای آنچه یاد گرفته اند موفق تر عمل می کنند.

ادیب سطح استقبال همکاران از این دوره های آموزشی را قابل توجه دانست و گفت: البته در این رابطه که تا چه میزان این دوره ها در ارتقای فرهنگ سازمانی موفق بوده و به اهداف و چشم اندازهای مد نظر رسیده ایم هنوز جای کار دارد.

مسئول هماهنگی، نظارت و ارزیابی مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور اظهار کرد: قطعا ارتقای فرهنگ سازمانی همانطور که فرهنگ سازی در هر زمینه ای پرسه ای زمان بر است در این خصوص هم نیاز به صرف زمان دارد.

انتهای پیام/

آخرین کتاب ها