اتاق فکر بررسی مشکلات روحانیون در کردستان تشکیل شود
1399/7/2
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج
اتاق فکر بررسی مشکلات روحانیون در کردستان تشکیل شود
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج گفت: اتاق فکر برای بررسی مشکلات در حوزه روحانیون در کردستان تشکیل شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا بهمنی در نشست مدیران مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: در روستای اویهنگ که جای ماموستا ملا حیدر فهیم که یکی از بزرگان کردستان بودند و به شهادت رسیدند، پیشنهاد خانه ماموستا به عنوان موزه خریداری و نگهداری شود تا کاروان‌های راهیان نور آن را زیارت کنند.
مسئول مرکز بزرگ اسلامی سنندج افزود: آثار و کتاب‌ها و فعالیت‌هایی روحانیون شهید با اتخاد سازی و کارهای مناسب در دستور کار باشد تا با حفظ  آنها بتوانیم  این آثار را به نسل‌های آینده انتقال دهیم.
وی اذعان کرد: هر کدام از ادارات کشور برای خود یک برنامه خاص دارند و اگر مدیری عوض شود روند کار ادامه می‌یابد این انتظار را داریم یک اتاق فکر در استان با حضور علما، کارشناسان و نخبگان وجود داشته باشد تا در درون آن مشکلات طلاب و روحانیون منطقه حل شود.
ماموستا بهمنی افزود: البته صرف تشکیل این اتاق کافی نیست، بلکه باید تصمیمات و مصوبات آن لازم الاجرا باشد.
وی اظهار کرد: بخش‌نامه و مصوبات شورای برنامه‌ریزی که در تهران صادر می‌شود برای تمام اهل سنت ایران است گفت: بومی‌سازی در تدوین این بخش‌نامه‌ها و مصوبات ضروری است و باید با توجه به نیاز منطقه مصوبات و بخش‌نامه صادر شود.
ماموستا بهمنی خاطرنشان کرد: حجره‌های سنتی جوابگوی امروز نیست انتظار داریم روحانیون به روز باشند ولی مدارس به روز نیست انتظار داریم که یک مدرسه بزرگ با بهره‌مندی از تکنولوژی‌های روز در مرکز استان احداث شود.
وی ایجاد مشوق‌های بیمه‌ای و غیره برای افرادی که در مدارس علوم دینی درس می خواهند را ضروری دانست و گفت: اینگونه مشوق‌ها می‌تواند در جذب افراد بیشتری برای ورود به مدارس علوم دینی تاثیرگذار باشد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها