تاسیس شورای عالی آموزش کردستان ضروری است
1399/7/2
معاون آموزش و پژوهش مركز بزرگ اسلامی غرب كشور:
تاسیس شورای عالی آموزش کردستان ضروری است
معاون آموزش و پژوهش مركز بزرگ اسلامی غرب كشور گفت: طرح تاسیس شورای عالی آموزش کردستان در استان باید با توجه به نیازمندی‌های واقعی تدوین و به دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ارائه شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین، ماموستا ایوب احمدپور در نشست مدیران مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: در گذشته مدارس سنتی در استان به لحاظ آماری بیش از امروز بود و این مدارس با تربیت نیروی انسانی توانمند توانستند حضور خود را به اثبات برسانند.
وی تصریح کرد: کمک به توانمندسازی علوم دینی هدف اصلی از ایجاد مدارس علوم دینی اهل سنت بوده که البته تا قبل تاسیس دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت، علمای اهل سنت بر این باور هستند که مدارس سنتی عملکرد بهتری داشته‌اند.
معاون آموزش و پژوهش مركز بزرگ اسلامی غرب كشور افزود: در دهه 90 همزمان با تاسیس دبیرخانه شورای برنامه‌ریزی مدارس علوم دینی با برنامه‌هایی که داشتند مشکلات اساسی که فراروی روحانیون اهل سنت بود به ویژه در زمینه مدرک، بیمه و غیره رفع شد.
ماموستا احمدپور خاطرنشان کرد: انتظار جامعه روحانیت با ایجاد مدارس علوم دینی این بود که بتواند به فارغ التحصیلان، مدرک ارائه کند مورد توجه قرار گرفت که تاسیس مرکز تخصصی از جمله این اقدامات بود.
وی با بیان اینکه در تمام شهرستان‌ها نیاز به فعال کردن یک شعبه مرکز تخصصی هستیم، گفت: طرح تاسیس شورای عالی آموزش کردستان در استان باید با توجه به نیازمندی‌های واقعی تدوین و به دبیرخانه شورای برنامه ریزی مدارس علوم دینی اهل سنت ارائه شود.
معاون آموزش و پژوهش مركز بزرگ اسلامی غرب كشور تصریح کرد: شورای عالی آموزش در کردستان باید با توجه به تمام ملاحظاتی که وجود دارد تدوین و بعد از تائید تاسیس شود.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها