دوره‌های دانش‌افزایی و بصیرت‌افزایی برای روحانیون برگزار شود
1399/7/2
مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور
دوره‌های دانش‌افزایی و بصیرت‌افزایی برای روحانیون برگزار شود
مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور گفت: دوره‌های دانش افزایی و بصیرت افزایی به صورت کارگاه‌های چند روزه برای روحانیون و همه ائمه جمعه و جماعت در سطح استان برگزار شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، حجت‌الاسلام سعيد عسگری در نشست مدیران مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با نماینده ولی فقیه در کردستان، اظهار کرد: سامانه آموزشی، فرهنگی و خدماتی «طاها» ویژه طلاب و روحانیون اهل سنت مرکز بزرگ غرب کشور راه اندازی شده و به سامانه مساجد متصل شده است.
وی خاطرنشان کرد: 7 درصد حق بیمه روحانیون به عنوان مطالبه‌ای همواره از سوی این عزیزان مطرح می‌شود، حق بیمه روحانیون 139 هزار تومان است 100 تومان را مرکز خدمات پرداخت و تنها 39 هزار تومان از روحانیون بابت حق بیمه دریافت می شود.
مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشو اضافه کرد: بیمه تکمیلی درخواستی خود روحانیون است و افراد در صورت تمایل باید خودشان مبلغ آن را پرداخت کنند.
عسکری اظهار کرد: در این مدت که در فضای مجازی کانال‌هایی طراحی شده است روحانیون فعال هستند ولی پیشنهاد داریم که برای حضور عموم روحانیون در فضای مجازی به فکر باشند.
وی ضمن تبریک هفته دفاع مقدس گفت: امیدواریم بازدید از خانواده شهدا و ایثارگر در دستور کار ائمه جمعه و مراکز بزرگ اسلامی شهرستان‌ها قرار گیرد.
مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشو افزود: گزارش این بازدیدها به معاونت فرهنگی و امور روحانیون ارسال شود.
حجت الاسلام عسگری خاطرنشان کرد: غرفه شهدای روحانیت در اداره کل حفظ آثار و ارزش‌های دفاع مقدس ایجاد شده ولی با وجود در خواست‌هایی که مبنی بر ارسال  اثار، لباس، کتاب و غیره شهدای روحانیون به خانواده‌های این عزیزان داده شده عملا چیزی برای ما نفرستادند.
وی تصریح کرد: برای روحانیون و همه ائمه جمعه و جماعت دوره‌های دانش افزایی و بصیرت افزایی در مرکز استان و شهرستان‌ها برگزار شود.
مسئول امور روحانیون و مساجد مرکز بزرگ اسلامی غرب کشو با بیان اینکه این دوره‌های آموزشی باید به صورت کارگاه و مستمر برگزار شود، گفت: در شهرستان‌ها با هماهنگی سایر ادارات باید این دوره‌های آموزشی را با ائمه جمعه و جماعات برگزار کنند.
به گفته حجت الاسلام عسگری، این دوره‌های دانش افزایی می‌تواند در ارتقای سطح آگاهی ائمه جمعه و جماعات تاثیر بسزایی داشته باشد.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها