خط قرمز ما برخورد نادرست با علما و طلاب است/ نگاه به کار در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور جهادی باشد
1399/7/2
نماینده ولی فقیه در استان کردستان
خط قرمز ما برخورد نادرست با علما و طلاب است/ نگاه به کار در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور جهادی باشد
نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: خط قرمز ما برخورد نادرست با علما و طلاب است هیچگونه بی‌توجهی به علما را قبول نخواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، حجت‌الاسلام والمسلمین عبدالرضا پورذهبی در نشست مدیران مراکز بزرگ اسلامی غرب کشور با محور تدوین برنامه 5 ساله اظهار کرد: کاری که انجام می‌دهیم اگر بخواهیم به عنوان کاری اداری به آن نگاه کنیم جلو نخواهد رفت.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: نگاه به کار در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور باید نگاه جهادی باشد.
حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی با بیان اینکه نظام مقدس جمهوری اسلامی برای ایجاد این زیرساخت‌ها و کارها هزینه‌ زیادی پرداخت کرده است، گفت: اگر نگاه ما در این مجموعه اداری نباشد و کار بر مبنای فرهنگی و جهادی باشد همیشه چند قدم جلوتر حرکت خواهیم کرد.
وی با بیان اینکه خط قرمز ما برخورد نادرست با علما و طلاب عزیز است، گفت: اینکه می‌گویم تکریم، تکریم فقط مادیات نیست، اگر هیچ پولی هم نباشد انسان با معنویت، تواضع و ...می‌توانند تکریم را در بالاترین سطح انجام دهد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اضافه کرد: در مرکز بزرگ اسلامی کار ما تکریم و تعظیم علما و طلاب بزرگوار اهل سنت است.
حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی اظهار کرد: گاهی اصلا بحث مادیات نیست اما انقدر تواضع، فروتنی، احترام وجود دارد که اگرچه شخص به چیز مادی دست پیدا نمی‌کند، ولی ناامید هم نیست.
وی افزود: کار در این زیرساخت حوصله می‌خواهد و نیاز به تواضع و فروتنی است.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با بیان اینکه سعی کنیم شنونده خوبی باشیم، گفت: انسان باید عملگرا و در شنیدن وسیع باشد و بهترین بهره‌مندی را از وقت و زمان ببرید.
حجت‌الاسلام والمسلمین پورذهبی خاطرنشان کرد: اینکه رهبر معظم انقلاب به ما فرموده‌اند ارباب رجوع را تکریم کنید، باید با تمام توان در این راستا تلاش کنیم.
وی با بیان اینکه تکریم همیشه پولی نیست، تزریق علم گاهی بهترین نوع تکریم است،  خاطرنشان کرد: مسائل معیشتی و بیمه طلاب و روحانیون باید به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: جامعه هدف ما کسانی هستند که علم اسلام را باید بلند کنند لذا نباید شرط کسب علم را دادن مدرک قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: ما آمده‌ایم درس بخوانیم تا به دین کمک کنیم لذا انگیزه‌ها را شما باید در بین جوانان و کسانی که به این وادی ورود پیدا می‌کنند ، ایجاد کنید.
وی با بیان اینکه مدرک ماموستاهای ما علم آنهاست، گفت: اگر شما عالم باشید مردم به شما رجوع خواهند کرد چه مدرک داشته باشید یا نه.
وی اظهار کرد: هرجور جامعه هدف را بار بیاریم همانجور جلو خواهند رفت در نتیجه  نباید انگیزه افراد را بر مبنای مدرک و پول قرار دهیم.
انتهای پیام/

آخرین کتاب ها