دشمن را در اوج تحرک غافلگیر می کنیم/لشکر در اوج آمادگی برای مقابله با دشمنان است
1399/7/5
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان
دشمن را در اوج تحرک غافلگیر می کنیم/لشکر در اوج آمادگی برای مقابله با دشمنان است
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان گفت:: فلسفه تیپ‌های هجومی لشکر این است که در اوج تحرک دشمن را غافلگیر کنند و شکست می‌دهند
 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، امیر امیررضا رحمت‌پور در سخنرانی قبل از خطبه‌های نماز جمعه در مسجد جامع سنندج، ضمن تبریک دفاع مقدس، اظهار کرد: رژیم بعث در ۳۱ شهریور سال ۵۹ جنگ نابرابری را علیه ما آغاز کرد.
وی تصریح کرد: دشمنان در آن زمان می‌خواستند با استفاده از فرصت حداکثر استفاده را کرده و نظام نوپای اسلامی را ساقط و کشور ما را تجزیه و خوزستان را از پیکره و بدنه جدا و نفت‌ها و دشت‌های حاصل‌خیز خوزستان و رودخانه کارون و کرخه را از جمهوری اسلامی به تصرف خود در بیاورند و استان خوزستان ما را به عنوان یکی از استان‌های عراق ثبت کنند اما با شکست روبه‌رو شدند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان خاطرنشان کرد: در سال‌های ۵۸ و ۵۹ نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی ایران بحران‌های بسیاری را پشت سر گذاشته و ارتشیان در ناآرامی‌های همین استان، در گنبد کاووس، سیستان و بلوچستان و نقطه نقطه کشور مشغول درگیری با ضد انقلاب بودند.
وی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با پشتیبانی گرم مردم و رهنمودهای حضرت امام(ره) پای کار آمدند و مقابل دشمن ایستادند و یک لشکر در مقابل ۵ لشکر سازماندهی‌شده دشمن ایستادگی کردند.
وی با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی یکی از یگان‌های پا در رکاب در طول عمر انقلاب اسلامی بوده است، گفت: نیروهای مسلح ایران اسلامی هیچگاه متجاوز نبوده و به هیچ کشوری حمله نکرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد: نیروهای مسلح در طول هشت سال جنگ تحمیلی نقش مهمی در دفاع از کشور داشتند و با تمام توان در دوران جنگ تحمیلی از مرزهای کشور دفاع کردند و پیروز شدند.
وی با بیان اینکه با ایثار و از خودگذشتگی آحاد مردم به ویژه نیروی مسلح در طول هشت سال جنگ تحمیلی حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی را به دشمن ندادیم، گفت: همکاری و دلسوزی مردم در کنار نیروهای مسلح عامل اصلی پیروزی در مقابل دشمن بعثی در هشت سال جنگ تحمیلی بود.
به گفته فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان، لشکر در طول هشت سال جنگ تحمیلی ۳ هزار و ۳۵۴ شهید و ۱۲ هزار و ۷۱۴ جانباز را تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
وی اذعان کرد: نیروهای مسلح از جمله ارتش با گذشت ۴۰ سال از جنگ تحمیلی در اوج آمادگی قرار دارند و در صورت دستور فرمانده کل قوا، توان انجام عملیات‌های رزمی در مقابل هر دشمنی را در هر نقطه‌ای از جهان دارند.
وی اظهار کرد: نیروهای مسلح کشورمان اکنون در تمام نقاط دنیا می‌توانند از منافع نظام جمهوری اسلامی دفاع کنند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان تاکید کرد: ارتش با وجود داشتن جنگنده‌های کوثر، ناوشکن جماران و انواع تجهیزات جنگی این توان را دارد از منافع انقلاب اسلامی و ملت شهیدپرور و همیشه در عرصه ایران اسلامی پاسداری کند و توان نظامی کشور را در اوج اقتدار نشان دهد.
وی اظهار کرد: به حول قوه الهی و با تدبیر فرمانده کل قوا امروز لشکر ۲۸ پیاده کردستان در اوج آمادگی رزمی است و یگان‌های این لشکر به انواع تاکتیک‌های جدید دشمن آشنا هستند و توان هر نوع مقابله‌ای را دارند.
فرمانده قرارگاه عملیاتی لشکر ۲۸ پیاده کردستان اظهار کرد: فلسفه تیپ‌های هجومی لشکر این است که در اوج تحرک دشمن را غافلگیر کنند و شکست می‌دهند.
امیر رحمت‌پور در پایان با بیان اینکه یگان‌های خود را براساس دکترین دشمن آماده و سازماندهی کرده‌ایم، گفت: لشکر ۲۸ پیاده ارتش کردستان با توجه تاکتیک‌های دشمن به صورت تهاجمی در آمده و برای مقابله با هر گونه ناامنی در اوج آمادگی رزمی است.
انتهای پیام

 


آخرین کتاب ها