تقویت باورهای دینی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود
1399/7/6
امام جمعه موقت سروآباد:
تقویت باورهای دینی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود
امام جمعه موقت سروآباد گفت: تقویت باورهای دینی موجب کاهش آسیب های اجتماعی می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، ماموستا علی مقدمی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع سروآباد اظهار کرد:  از ذات بی عیب و نقص خداوند خواستارم همه ما را از بلا و مصیبت دور کند.

وی تصریح کرد:  ماموستا حسینی امام جمعه سروآباد مریض شده اند امیدواریم خداوند تبارک و تعالی با رحم و کرم خود به ایشان شفا عطا کند تا شاهد حضورشان در مسجد جامع باشیم.

وی با بیان اینکه متاسفانه طی چند ماهه اخیر شیوع ویروس منحوس کرونا برای جهان بشریت چالش جدی ایجاد کرده است، گفت: زیان جامعه بشری از این ویروس در دو بعد جانی و مادی بسیار سنگین بوده است.

به گفته امام جمعه موقت سروآباد، شیوع ویروس کرونا و تلاش برای قطع زنجیره این ویروس منحوس موجب شده اجتماعات کاملا تعطیل و مساجد رونق خود را از دست داده اند.

ماموستا مقدمی با بیان اینکه طی چند هفته اخیر به واسطه رعایت نکات بهداشتی تا حدودی شاهد بهبود وضعیت و بازگشایی مساجد بودیم، گفت: تنها راه مقابله با این ویروس پیشگیری است و امیدواریم تک تک افراد جامعه با رعایت نکات بهداشتی زمینه را برای شکست این ویروس فراهم سازند.

وی اضافه کرد: خداوند قادر مطلق است و هیچ کسی را یارا و توان مقابله با ذات اقدسش نیست امیدواریم خداوند هرچه زودتر شر این ویروس را از سر جامعه بشریت بکند.

وی با بیان اینکه مدعیان ابرقدرت دنیا امروز در برابر این ویروس کوچک به زانو در آمده اند، گفت: آنهایی که ادعا داشتند با یک بمب تمام دنیا را ویران می کنند امروز در بدترین شرایط ممکن در مدیریت شیوع این ویروس به سر می برند.

امام جمعه موقت سروآباد افزود: تبعیت از دستورات خدا و رسول مکرم اسلام مهمترین رسالت و وظیفه مسلمانان است،« پیامبر خدا می فرماید هنگام مصیبت از خداوند طلب عفو و بخشش کنید و به خداوند پناه ببرید خداوند می فرماید از من طلب کنید من دعای شما را قبول می کنیم ».

ماموستا مقدمی اظهار کرد:  قران کریم می فرماید قسم به عصر چون عصربه معنی زمان است زمان خیلی مهم است، پیامبر خدا می فرماید بقیه امت ها برای زمان بیشتر ارزش قائل بودند.

وی در ادامه به جایگاه والای رسول الله صلی الله علیه و آله نزد خداوند اشاره کرد و گفت: در مقابل کسانی که به ساحت مبارک حضرت رسول اکرم(ص) جسارت کردند نباید سکوت کرد.

امام جمعه موقت سروآباد افزود: ایمان به خدا و به رسول خدا ایمان به کتابهای آسمانی و ایمان به روز آخرت در بین جامعه کمرنگ شده و همین عدم توجه به ارزش های دینی جوامع را گرفتار آسیب های مختلف می کند.

ماموستا مقدمی با تاکید براینکه خداوند از رگ گردن به انسان نزدیکتر است، گفت: باید همواره خداوند را ناظر بر اعمال و کردار خود بدانیم و از گناه در محضر اقدسش اجتناب کنیم.

وی از قرآن کریم هم به عنوان کتاب هدایت گر انسان ها نام برد و عنوان کرد: قرآن راهنمای انسان است و بهترین راه سعادت دنیا و آخرت را به ما نشان می دهد.

امام جمعه موقت سروآباد با اشاره به بررسی تمام اعمال از کوچک و بزرگ نیک و بد در روز قیامت گفت: در روز قیامت هرکسی به سزای عملش می رسد باید قبل از هرچیز به خداوند ایمان داشته باشیم تا از زکات دادن لذت ببریم.

انتهای پیام/

آخرین کتاب ها