دفاع مقدس لابراتوار غیرت ملت ایران بود
1399/7/6
امام جمعه دیواندره:
دفاع مقدس لابراتوار غیرت ملت ایران بود
امام جمعه دیواندره گفت: دفاع مقدس لابراتوار غیرت ایرانیان و رزمندگان سلحشور سپاه ، ارتش و همه نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی است.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، ماموستا مرادی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع دیواندره اظهار کرد: دفاع مقدس لابراتوار غیرت ایرانیان و رزمندگان سلحشور سپاه ، ارتش و همه نیروهای امنیتی، نظامی و انتظامی است.

وی با بیان اینکه ایثار و حماسه های دوران هشت سال جنگ تحمیلی باید به نسل های جوان انتقال داده شود، گفت: ترویج فرهنگ و روحیه ایثار و از خودگذشتگی دوران دفاع مقدس در جوانان امروز ، جوانان ما را در برابر هجمه دشمنان بیمه خواهد کرد.

به گفته امام جمعه دیواندره با بیان اینکه، جوانان امروز آشنایی زیادی با آنچه در طول هشت سال جنگ تحمیلی بر ملت ما گذشت ندارند، گفت: این اتفاقات باید با زبان شیوا برای نسل جوان امروز و آینده بازگو شود.

ماموستا مرادی خاطرنشان کرد: فلسفه دفاع مقدس و چرایی آن باید در قالب مختلف برای نسل های آینده بازگو گردد تا این میراث و گنجینه ارزشمند ماندگار و حفظ شود.

امام جمعه دیواندره با بیان اینکه هفته دفاع مقدس یادآور روزهای مقدسی است که ملت ایران با دست خالی در برابر دشمن متجاوز ایستادگی کردند و اجازه ندادند یک وجب از خاک کشور به دست ناپاکان بیفتد، گفت: نامردی های صدام خائن که با چراغ سبز آمریکا به کشور ما حمله کرد هرگز از خاطر ملت بصیر، انقلابی و ایثارگر ایران فراموش نخواهد شد.

ماموستا مرادی تصریح کرد: صدام با پشتوانه آمریکا و 10ها کشور دیگر در ساعت 2 بعد ظهر 31 شهریور 59 حملات هوایی خود را به سمت کشور ما آغاز کرد و ظرف چند ساعت 19 نقطه مهم ایران اسلامی از جمله فرودگاه ها را  مورد هدف آماج حملات خود قرار داد.

وی افزود: تهاجم زمینی که ارتش عراق از سه جبهه به خاک ایران داشت در شرایطی اتفاق افتاد که به واسطه نوپا بودن انقلاب نیروهای مسلح ما از سازماندهی کافی برخوردار نبودند.

امام جمعه دیواندره با بیان اینکه با وجود گستردگی حملات دشمن و کمبود تسلیحات نظامی و عدم سازماندهی کافی در نیروهای مسلح ما در برابر دشمن پیروز شدیم، گفت: ملت ایران به برکت نیروی ایمان و تبعیت از ولایت در برابر دشمن تا دندان مسلح پیروز و طعم شکست سخت را به دشمنان چشاندند.

وی خاطرنشان کرد: تا زمانی که خود فرد از تربیت کافی برخوردار نباشد نمی تواند دیگران را تربیت کند و کسی که برای خودش نفع نداشته باشد برای دیگران نیز نفعی نخواهد داشت.

امام جمعه دیواندره از انسان به عنوان بهترین مخلوق خدا نام برد و گفت: تمام کتاب های آسمانی که خدا بر انبیاء نازل کرده است برای هدایت جامعه بشری بوده است.

ماموستا مرادی تصریح کرد: صدماتی که بر ممالک اسلامی و غیر اسلامی وارد می شود به این دلیل است که متفکرین آن جوامع تربیت لازم را نداشته اند، علم را تحصیل کرده اند  ، اما در کنار علم عمل را نداشته اند.

امام جمعه دیواندره به نقش خانواده در تربیت انسان ها گریزی زد و گفت: حضرت رسول (ص) خطاب به والدین می فرماید : اگر به خوبی فرزند خود را تربیت کنید خدا ثواب بزرگی به شما عطا می کند.

انتهای پیام/

آخرین کتاب ها