رعایت شئونات اسلامی وظیفه آحاد جامعه است
1399/7/13
امام جمعه موقت سقز
رعایت شئونات اسلامی وظیفه آحاد جامعه است
امام جمعه موقت سقز با بیان اینکه دوری از بد حجابی و رعایت شئونات اسلامی وظیفه آحاد جامعه است،گفت: ظاهر انسان مسلمان باید طبق دستورات دینی باشد.
 

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی آوای امین، ملا انور آدمی در خطبه های روز جمعه این شهر با اشاره به روز سالمند، احترام به سالمندان و دوری از بی احترامی به آنان را وظیفه فرزندان و آحاد مردم دانست و گفت: احترام به پدر و مادر و سالمندان و بزرگان خانواده درخانه مایه خیر وبرکت است.

امام جمعه موقت سقز ادامه داد: اگر افراد پیر و بی کسی در جامعه است باید مردم به آنان کمک کنند و اگر امکان کمک نداشتند آنان را باید به سرای سالمندان سپرد تا مورد مراقبت قرار گیرند.

ماموستا آدمی افزود: پیامبر می فرمایند احترام به پدر و مادر را نگه دارید چون بهشت زیر پای مادران است.

وی سپس به گناه کردن انسان از دیدگاه اسلام پرداخت و گفت: انجام گناه با جوارح بدن که به هر شیوه ای باشد حرام است و انسان در روز قیامت باید جوابگو باشد، و باید همیشه در حفظ جوارح بدن خود کوشا باشیم.

امام جمعه موقت سقز سپس نمازگزاران را به دوری از تهمت و همچنین دوری از گناهان کبیره و صغیره دعوت کرد و اظهارداشت: خداوند همیشه مومنان را دوست دارد و برای آنان پاداش در نظر گرفته است.

وی ادامه داد: با احسان و درست کاری و توبه از گناه به شرطی که مجدد آن را انجام ندهیم، خدا ما را مورد عفو قرار می دهد.

امام جمعه سقز گفت: با اینکه دوری از بد حجابی و رعایت شئونات اسلامی وظیفه آحاد جامعه است،گفت: ظاهر انسان مسلمان باید طبق دستورات دینی باشد.

ماموستا آدمی به اقدام بعضی افراد در شریک قرار دادن برای خدا اشاره کرد و گفت: شریک قرار دادن برای خدا و قتل و زنا از گناهان کببره است که انسان مومن را از دین اسلام خارج می کند و به گمراهی می برد و این کارها باعث بهم زدن زندگی اجتماعی خواهد شد.

وی افزود: چشم دروازه روح انسان است؛ باید چشم را از نامحرم نگه داریم ونگاه کردن به نامحرم تیری از تیرهای شیطان است ، چون نگاه کردن تبش قلب را زیاد می کند و باعث بیماریهای روحی در جسم خواهد شد.

انتهای پیام

 


آخرین کتاب ها