کلید بهشت در دست خود انسان است
1399/7/13
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان:
کلید بهشت در دست خود انسان است
امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با بیان اینکه کلید بهشت در دست خود انسان است، خاطرنشان کرد: کسی که مالی برای بخشش و علمی و صنعتی برای تعلیم دیگران ندارد با زبان خودش می تواند بهشت را بخرد یعنی با زبان می تواند مردم را اصلاح کند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آوای امین ، ماموستا علی سبحانی در خطبه های نماز جمعه این هفته در مسجد جامع بهاران مریوان با تاکید بر رعایت فاصله اجتماعی و توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی، اظهار کرد: رعایت نکات بهداشتی تنها راه مقابله با شیوع ویروس منحوس کرونا است.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان در ادامه به آیه ۷۷ از سوره قصص و پیام آن برای بشریت اشاره کرد و گفت: قرآن می فرماید: ((خداوند از مؤمنان جانها و اموالشان را خریداری کرده که در برابرش بهشت برای آنها باشد)).

ماموستا سبحانی تصریح کرد: اما چنانکه مشهور است به اندازه تمام انسانهای روی زمین برای رسیدن به بهشت راه وجود دارد؛ خداوند در قرآن می فرماید: (( ودر آنچه خدا به تو داده است سرای آخرت را بطلب )).

وی افزود: این بدان معنی است که با آنچه خدا به انسان داده است باید بهشت را بخرد و این کار با بخشش مال و تلاش در راستای رفع مشکلات مردم ممکن می شود.

به گفته وی، ساخت مسجد، مدرسه سازی ، کمک به فقرا، جاده سازی و … همه از کارهایی است که خدمت به همنوع بوده و مورد رضایت خداوند قرار می گیرد.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان با بیان اینکه فراگیری و یاددادن علم و دانش از دیگر راههای رسیدن به بهشت است، گفت: از یک معلم گرفته تا یک ماموستا که در حجره ها برای طلبه ها تدریس می کند و علم خود شامل علم دینی و طبی را به دیگران انتقال می دهند، یکی از راه های اهل بهشت است.

ماموستا سبحانی خاطرنشان کرد: آموزش شاگرد در هر حرفه و صنعتی به گونه ای که بتواند نان حلال سر سفره خود ببرد نیز کار خیر بزرگی است که مسیر ورود به بهشت را برای انسان تسهیل می کند.

وی اضافه کرد: ارباب قدرت و کسانی که در رأس امور قرار گرفته اند و با ارباب رجوع خوش رفتار و خوش رو هستند و کار خودشان را با عشق وعلاقه انجام می دهند نیز بهشت را برای خود می خرند.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان افزود: کسی که فقیر است اما در برابر تمام مشکلات و سختی ها صبر پیشه می کند و همواره شاکر خداوند است نیز بهشت را برای خود می خرد.

وی گفت: به فرموده پیامبر مکرم اسلام کسی که در روز صد مرتبه ذکر سبحان الله بگوید، مثل آن است که صد رأس اسب در راه خدا خریده و بخشش کرده باشد.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان افزود: کسی که در طول روز صد مرتبه الحمد لله بگوید، مثل کسی است که در روز صد شتر را قربانی کند وکسی که ذکر لااله الا الله می گوید مثل آن است که صد عبد را آزاد کند.

ماموستا سبحانی عنوان کرد: خداوند در قرآن کریم می فرماید بهشت را از آنچه خدا به تو داده طلب کن، نمی فرماید با مال دنیا ، پس هر آنچه که خدا به تو داده است منظور و مطلوب است.

وی با بیان اینکه کلید بهشت در دست خود انسان است، خاطرنشان کرد: کسی که مالی برای بخشش و علمی و صنعتی برای تعلیم دیگران ندارد با زبان خودش می تواند بهشت را بخرد یعنی با زبان می تواند مردم را اصلاح کند.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان حفظ حرمت انسان مسلمان و ستار العیوب بودن را از ویژگی های مهم مومنان واقعی دانست و گفت: دنیا مزرعه آخرت است کسی که دنیا را خلق کرده است ماندگار است.

ماموستا سبحانی اضافه کرد: پیامبر می فرماید: من به همان اندازه به دنیا دلخوشم مثل سواری که در زیر سایه ای می نشیند یک لحظه استراحت می کند و بعد حرکت می کند.

وی اظهار کرد: زمانی یکی از سفیران کشور دیگری در خارج از شبه جزیره گفت می خواهم امپراطور بزرگ اسلام را از نزدیک ببینم که زندگی او چگونه است. و قتی به خدمت پیامبر آمد، پیامبر روی حصیری خوابیده بود و وقتی که بلند شد آثار حصیر بر روی بدن مبارک پیامبر نمایان بود. وی وقتی که پیامبر را با چنین وضعیتی دید شهادتین را با زبان جاری کرد و مسلمان شد.

امام جمعه موقت شهرک بهاران مریوان در ادامه خطاب به حاضرین در مسجد گفت: خداوند در قرآن می فرماید ای انسان نفس تو بر تو حقی دارد و خانواده ات بر تو حق دارند، و مهمانی که به خانه ات می آید بر تو حقی دارد، حق هر کسی را در جای خود بده و رعایت کن.

ماموستا سبحانی اضافه کرد: پیامبر می فرماید: پنج چیز را قبل از آمدن پنج چیز رعایت کن و آن را غنیمت بدان؛ جوانی قبل از پیری، قدر سلامتی قبل از آنکه مریض شوی، قدر ثروت را قبل از تهیدست شدن، قدر زندگی را قبل از مرگ و نیکی به دیگران کردن، همچنان که خداوند با تو نیکی کرده است.

 


آخرین کتاب ها